| 2023. november. 8. | 1 perc olvasás

9 versenyző, 9 érem - sikeresek a kapuvári karatésok

Szombaton rendezték Siklóson a Kyokushin Karate Utánpótlás Magyar Bajnokságot. 30 egyesület nevezte be versenyzőit a jeles eseményre, ahol a Castrum SC Kapuvár fiataljai 5 arany-, 3 ezüst - és 1 bronzérmet harcoltak ki.

A Diákolimpia versenyek mellett egyik legrangosabb megmérettetés a kyokushin karate közösségben az Utánpótlás Magyar Bajnokság.

2023. november 4-én Siklóson rendezték meg a rangos eseményt, ahova 30 karateegyesület küldte el a versenyzőit.

A kapuvári Castrum SC 9 versenyzője 9 érmet szerzett. Mindegyik fiatal versenyzőnek sikerült dobogóra állnia. A magyar bajnoki cím megszerzéséhez 3-4 győztes küzdelemre volt szükségük.

Aranyérmesek: Horváth Réka, Serfőző Lia, Görgics Máté, Serfőző Zalán és Németh Virág.

Ezüstérmesek: Molnár Benett, Horváth Nándor és Szücs Hanna.

Bronzérmes: Bors Jázmin.

"- Négy küzdőtéren zajlottak a szombati küzdelmek, és remek segítség volt Szalay Berta válogatott versenyzőnk, aki besegített a gyerekek győzelemre juttatásában. Bertával november 18-n Spanyolországban indulunk a világbajnokságon, az utánpótlás versenyzőink pedig készülhetnek az évvégi övvizsgára " - tudatta velünk Sensei Pantelics Péter.