| 2019. február. 28. | 1 perc olvasás

A Sopron Basket a fiatalok vezérletével lépett tovább az elődöntőbe

A fiatalok vezérletével lépett tovább a magyar Kupa elődöntőjébe a Sopron Basket, miután taktikus játékkal győzte le a házigazda Győr együttesét.

Nagy figyelmet kapott a Magyar Kupa felvezetése során, hogy a Sopron miként tudja beosztani erőforrásait a közelgő, keddi Euroliga negyeddöntő előtt. Erre a választ tökéletesen megadta a Győr elleni találkozó. A soproni együttes mély rotációt alkalmazott, 10 játékosa is legalább 14 percet a pályán töltött. Az első negyedben még fej-fej mellett váltott vezetéssel haladt a két gárda. 10 perc után 17-17 állt az eredményjelzőn. A második etapban már inkább a soproni játék érvényesült, de számszerű eredményben ekkor még nem alakult ki nagy differencia. A 29-27-es félidőt követően a harmadik etapot 9-3-as sorozattal indította a Sopron, 38-30-ra módosítva az állást. A hajrájában a 10 egységet is átlépte a differencia. A záró szakasznak 55-43-ról futottak neki a felek és itt már nem volt kérdés a győztes kiléte. A Sopron legeredményesebbje a 16 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát elérő Határ Bernadett lett.

CMB Cargo UNI Győr - Sopron Basket 55-69 (17-17, 10-12, 16-26, 12-14)