| 2018. február. 4. | 1 perc olvasás

Babos Tímea megnyerte a tajvani WTA-tornát!

Babos Tímea két játszmában legyőzte az ukrán Katerina Kozlovát a tajvani WTA-torna döntőjében, és ezzel megszerezte harmadik egyéni WTA, azaz a Női Profi Teniszezők Nemzetközi Szövetsége által szervezett tornagyőzelmét.

A párosban Australian Open-győztes Babos az első adogatását elveszítette a mérkőzésen, de azonnal visszabrékelt. 2:2-nél ismét elvesztette adogatását, de 2:4-ről is sikerült felállnia, 4:4 után pedig már ő irányított. 6:5-nél, a legjobbkor, első szettlabdáját értékesítette.  A második játszmát már valósággal uralta a 4. helyen kiemelt magyar, az első WTA-döntőjében szereplő Kozlova csak egy játékban jutott el két nyert pontig. Babos az első meccslabdáját beütve 6:1-re megnyerte a játszmát, és újra WTA-tornagyőztes lett.

Babos Tímea a 2012-es monterreyi és a 2017-es budapesti tornagyőzelme után nyert ismét egyesben WTA-viadalt.