| 2018. május. 3. | 1 perc olvasás

Bajnok a Sopron Basket!

A Sopron Basket 69-66-os győzelmet aratott az Atomerőmű KSC Szekszárd otthonában a bajnoki finálé harmadik meccsén. Ezzel a Sopron 3-0-ra nyerte a döntő párharcot és fennállása során 12. alkalommal megszerezte a bajnoki címet.

A tavalyi döntőhöz hasonlóan a Sopron ezúttal is elvette az alapszakaszelső pályaelőnyét, majd otthon ugyancsak nyert, így most is 2–0-ra ellépett a címvédő. Akkor otthon a szépítés még összejött a Szekszárdnak, viszont a negyedik meccsen már bajnok lett a Sopron. Most a harmadik mérkőzésen a rendkívül aktív, 25 pontig és 10 lepattanóig jutó Krnjics kosarával és 6–2-es szekszárdi előnnyel indult a találkozó, majd a vendégek egy 9–0-s sorozattal fordítottak (6–11), jött is a hazai időkérés – de így is maradt ez a differencia a felek között az első negyed végére (16–21).

kocsisboglarka.hu

A második játékrész elején egy triplával kettőre közeledett a Szekszárd, ám ezt a rendkívül pontszegény etapot is a soproniak zárták jobban, ezzel a szünetre már hét pont volt a felek között (28–35). A fordulást követően viszont bealudt a címvédő, két és fél perc elteltével Krnjics kosarával már az alapszakaszelső vezetett (36–35) – hogy aztán az éledező soproniak hamarosan újra ellépjenek. A Szekszárd visszajött egy pontra (45–46), de a játékrész hajrája ezúttal is a vendégeké volt (48–53). A 35. percre aztán Turner triplájával már tíz fölé nőtt a különbség (51–62), de az utolsó másodpercekben az egyenlítésért dobhatott a Szekszárd, hiába (66–69).
Az együttes sorozatban negyedszer, összességében 12. alkalommal végzett az élen.