| 2018. október. 14. | 1 perc olvasás

Bravúros és magabiztos győzelem!

Hihetetlen izgalmak után egy ponttal nyert a Sopron KC együttese a bajnoki címvédő Szolnok ellen. A hölgyek azaz a Sopron Basket együttese magabiztos győzelmet szállított a PINKK-Pécsi 424 otthonából.

Drámai csatában, remekül kezdve és szinte végig vezetve, mégis hihetetlen izgalmas végjátékban egy szenzációs mérkőzésen, legyőzte a bajnok Szolnokot a Sopron KC együttese. Ez azt jelenti, hogy a szezon első két hazai meccsén előbb az ezüstérmes Falco együttesét, majd a bajnoki címvédőt is két vállra fektették. SKC – Szolnoki Olaj 82-81 (23-13, 16-23, 23-14, 20-31)

A címvédő Sopron Basket 82-54-es győzelmet ünnepelhetett a PINKK Pécsi 424 otthonában. Az időmérő szerkezettel akadtak problémák, így kisebb késéssel kezdődött a találkozó. Az első negyedben még nem alakult ki nagy különbség a csapatok között, 10 perc után 20-16-ra vezetett a Sopron. A második negyedben 27-23 után egy 12-4-es sorozattal kezdte növelni az előnyét Roberto Iniguez gárdája. A félidőben 47-34-re vezetett a címvédő. A harmadik etap elején Laczka Miklós tanítványai öt gyors ponttal 47-39-re felkapaszkodtak. Ezt követően azonban Aleksandra Crvendakic egy triplával új lendületet adott a soproni együttesnek. A harmadik negyed végén már 67-48 állt az eredményjelzőn, a záró szakaszban pedig 20 egység felett állandósította előnyét a Sopron.