| 2018. december. 21. | 1 perc olvasás

Edzője nélkül is hatalmas győzelmet aratott a Sopron Basket!

A Sopron Basket az Euroliga 7. fordulójában egy rendkívül feszült csatában 68-55-re legyőzte a lett TTT Rigát.

Gyors kosárváltással indult a találkozó, melynek első perceiben 2-3 pontos előnybe került a Sopron. A folytatásban a vendégek kétszer is tudtak egyenlíteni, de 10 perc játékot követően így is 22-18-ra vezettek a sárga mezes hazaiak. A Riga 25-25-nél, majd 27-27-nél egyenlített. A 41-32-soproni vezetésnél a félidőben  Candice Dupree már 14, míg Yvonne Turner és Amnda Zahui 11-11 pontnál járt.

Fotó: Tóth Zsombor/fiba.com

A harmadik negyed elején nem kellett sokat várni és Queralt Casas találataival a lélektani 10 pont fölé nőtt a differencia. A kedélyeket elsősorban a játékvezetői ítéletek borzolták. Roberto Iniguez a harmadik negyedben végül két technikait kapott, amellyel a kiállítás sorsára jutott.  Az 53-45-ről induló negyedik negyedben az első találatot a Riga szerezte és utána még volt labdájuk, hogy tovább faragják a differenciát. Ezzel nem éltek. Amikor Dubei Debóra távoli dobása hosszas gondolkodás után beszédült, újra 10 pontra nőtt a vezetés. Ettől kezdve nem volt kérdés a győztes kiléte. Kiválóan és nagyon profin kezelték a soproni játékosok a meccsen kialakult körülményeket. A végjátékban 8 egységnél közelebb nem engedték riválisukat és így a téli szünet előtt óriási csata végén rendkívül fontos győzelmet ünnepelhettek.