| 2019. március. 24. | 1 perc olvasás

Ellentétes bajnoki forduló

Semmit nem bízott a véletlenre a listavezető. A Sopron az első negyedet megnyomva, minden izgalmat lezárt a szombati játéknap első mérkőzésén. A Sopron KC Debrecenben szenvedett pontgazdag mérkőzésen verességet.

A 26-12-re megnyert első negyedet, egy 23-12-es tíz perc követett, am el is döntötte a mérkőzést. Az edzésből érkező vendégek, uralták a játékot, magabiztos jó játékkal, tetemes előnyt szereztek. A második félidőre visszavett a tempóból a Sopron, a BEAC pedig végig küzdötte a találkozót. A küzdésnek meg is lett az eredménye, a nagy verés elmaradt, de Sopron Basket esélyeshez méltóan magabiztosan húzta be a kötelező győzelmet.ELTE BEAC-Újbuda - Sopron Basket 54-84

A férfiaknál a Sopron KC messze idei legjobb idegenbeli játékát nyújtva, de a mérkőzés közben különböző okokból több meghatározó játékosát is elveszítve, kitűnő mérkőzést játszott és veszített Debrecenben. Félő, hogy a csapat kapitányát, Dénest és Fullert elveszítették az évad hátralévő részére. DEAC-Sopron KC  104-97