| 2018. május. 1. | 2 perc olvasás

Európa Futás: egyéni sikerek, közös öröm

Több, mint 100 versenyző, egyéni indulók és csapatok mérték össze erejüket a 15. Európa Futáson május elsején. Kismartonból indulva mintegy 21 km-t tettek meg a futók, míg végül megérkeztek Sopronba.

Szép útvonalon, csekély közúti forgalom mellett futhattak a versenyzők a 15. Európa Futáson, amit Sopron az Európai Unióhoz való csatlakozás évfordulóján tart meg. A szervező Sopron Városi Szabadidősport Szövetség elnöke, Kósa István a sopronmedia érdeklődésére elmondta:  106 versenyző indult az osztrák - magyar közös rendezésű versenyen. Több osztrák futó is részt vett a félmaratonon és Felvidékről is érkeztek versenyzők, így egy igazi nemzetközi megmérettetést sikerült szervezni.

fotó: Griechisch Tamás

Az eredményhirdetésen Csiszár Szabolcs városi sportfelügyelő gratulált a futóknak, a legjobbaknak pedig serleget adott át.

A hölgyek mezőnyében egyéniben győztes Szolyák  Melinda nagyon örült az eredménynek. Az első helyezett elmondta, hatalmas élmény volt számára a verseny és már az is öröm, hogy célba ért, hiszen általában futópadon szokott 10-12 km-t futni.

Szolyák Melinda a dobogó legfelső fokán

A férfiak között győztes Koch Ágoston a befutó után értékelte a versenyt. Szerinte szinte már túl jó volt az idő a futáshoz, és a nagyobb emelkedők bizony néha visszafogták a lábát. Végül kevesebb, mint nyolcvan perc alatt célba ért.