| 2019. október. 6. | 1 perc olvasás

Győztek a Tigrisek!

Megvédte tavalyi kupagyőzelmét a Soproni Tigrisek kerekesszékes kosárlabda csapata.

Soproni Tigrisek 53:17 PTE-PEAC Rolling Basket
22:6,5:5,12:6,14:0
LD:  Horváth József 19.Kocsis Bálint 17

Könnyed  játékkal, címvédőhöz méltóan győzött a soproni csapat és került a Magyar Kupa döntőjébe szombaton! Ez a találkozó a  pécsi együttes első bajnoki mérkőzése volt. A Soproni Tigrisek minden játékosa hosszú perceket tudott a pályán tölteni. Élete első bajnoki mérkőzésen Kocsis Bálint remekül mutatkozott be.

Döntő :
Soproni Tigrisek 56:42 DVTK
16:10, 10:12,14:14,16:6
LD: Julien Motto 18, Sedric Roussel 16, Kocsi Bálint 14.

Meglepetésre a döntőbe a Diósgyőr csapata kerület be, miután legyőzte az esélyesebbnek tűnő Törekvést. A finálé színvonalas és küzdelmes mérkőzést hozott. Az első negyedben fontos vezetésre tett szert a címvédő soproni gárda. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a harmadik negyedben csak kettő ponttal vezettek a Tigrisek. Ekkor Serényi Tibor fontos kosarakat dobott és az egész csapat szíve a helyén volt. Az utolsó 5 percben sikerült egy 10: 2 rohamot vezényelni Magyar András  tanítványainak, ezzel eldöntötték a mérkőzést és megvédték tavalyi kupagyőzelmüket.