| 2020. október. 7. | 1 perc olvasás

Sopron Basket - Jól alakult a szezonnyitó

A Sopron Basket 83-50-re legyőzte az UNI-Győr – MÉLY-ÚT csapatát a 2. forduló nyitó mérkőzésén. A soproniak a hétvégi szezonnyitóhoz hasonlóan a negyedik negyedben 17-0-s futással  hagyták állva riválisukat.

Gabby Williams hét pontja vezette fel a mérkőzést, majd négy perc alatt 11-2-re elszakadt a Sopron. A Győr azonban igyekezett megfogni a meccset és 11-11-nél már egyenlítettek is a vendégek. A hullámzó játékrész hajrája ismét a hazaiaké volt. Egy 11-0-s futással 22-11-re ellépett Gáspár Dávid együttese, az első negyed végén pedig 26-14-es állást rögzíthettünk.

A második szakaszban két és fél percig nem találtak be a csapatok. A pontszegény időszakot Tina Krijisnik és Török Ági kosárváltása törte meg. A következő percek ismét soproni dominanciát hoztak. A legnagyobb különbség 19 egység volt a felek között. A félidőig ebből valamennyit faragott Iványi Dalma együttese, így 43-32-ről vonulhattak a nagyszünetre a csapatok.

Soproni oldalon Gabby Williams 11, míg győri részről Brianna Kiesel 14 ponttal volt a legeredményesebb. A Sopron 34-ből 15, a Győr 27-ből 10 mezőnykísérletet értékesített. A Sopron 4 szerzett és mindössze 2 eladott labdával rendelkezett. A Győr eközben 1 szerzettel és 5 eladottal.

A harmadik negyed első felét 10-11 pontos differencia határozta meg. Végül 53-42 után vitte be a döntő futást a Sopron. Ezt a játékrészt 6-1-es sorozattal zárták Fegyverneky Zsófiáék, majd a negyedik negyedet a hétvégi fővárosi szezonnyitóhoz hasonlóan 17-0-val indították. Ezzel 76-43-ra módosult az állás. A Sopron a folytatásban is magabiztosan tartotta kézben a hajrát, végül 24-7-es játékrésszel biztosította be a sikert.

Sopron Basket – UNI-Győr – MÉLY ÚT 83-50 (26-14, 17-18, 16-11, 24-7)