| 2022. február. 5. | 1 perc olvasás

Sorozatban a tizenkettedik

A 21. forduló egyik rangadójára készültek a csapatok Székesfehérváron, ahol az élmezőnybe vágyó Alba Fehérvár fogadta a bomba formában kosarazó, a meccs előtt zsinórban tizenegy győzelmet számláló Sopron KC-t.

Az első kosarat Smith jegyezte egy közeli révén, amit Ford egyenlített ki zsákolásával. Lendületbe jöttek a soproniak, 5-8-nál Smith triplája jelentette az egyenlítést a hazaiaknak. A kezdeményezés a vendégeknél maradt, de komolyabban meglépniük egyszer sem sikerült. Másfél perccel a negyed vége előtt Boriszov közelije ért célba, amire már fehérvári válasz nem érkezett (18-20).

A mérkőzés forgatókönyve a második tíz percben sem változott, többször is inkább a küzdelem és a védekezés dominált, sem mint a sikeres akciók. Amikor úgy nézett ki, hogy esetleg előnyre tehet szert a fehérvári együttes, akkor Ford vagy Boriszov részéről érkezett egy-egy fontos kosár. A negyedet megnyerte az Alba, és ezzel kétpontos előnnyel vonulhatott a nagyszünetre (40-38).

Pongó közelijével vette kezdetét a második félidő, a túloldalon pedig Boriszov egy triplával köszönt be. Omenaka duplája után 48-43-ra a hazaiak vezettek, majd két támadást is Boriszov fejezett be távolról, ezzel visszavéve csapatának az előnyt. A montenegrói játékos után Myers és Ford jött, így ismét üldözhették a vendégeket a fehérváriak. Ötpontos soproni vezetésnél fordultak a csapatok az utolsó játékrészre (53-58).

Ahogy arra számítani lehetett, a záró játékrész még tartogatott izgalmakat. Vojvoda pontjaival előbb egyenlített az Alba, de erre rögtön válaszolt Myers. A következő percekben is felváltva vezettek a csapatok, de az utolsó egy percnél 77-79 állt az eredményjelzőn. Myers sikeresen büntetőzött, de Vojvoda újabb hármasával 80-81-re módosult az eredmény. Az időkérés után Fordnak ütöttek oda, aki mindkét büntetőjét bedobta, ezzel eldöntve a meccset (80-83). Az SKC továbbra is megállíthatatlan, zsinórban tizenkettedik győzelmét szerezte meg