29. Sportgála Sopronban

29. alkalommal rendezték a soproni Sportgálát, ahol a Hűség Városának legeredményesebb sportolóit tüntették ki. A díjazottak emlékplakettet és emléklapot vehettek át. A sztárvendég a Soulwave együttes volt Szombathelyről.

A hétvégi eseményen Barcza Attila tanácsnok, az Ifjúsági-, turisztikai- és sport bizottság elnöke mondott megnyitó beszédet. Köszöntőjében elmondta, hogy ez egy ünnep, immáron 29. alkalommal, amikor a Sopron városa ünnepli sportolóit, sportegyesületeit, és  köszönetet mondanak kitartásukért, szolgálatukért. A sportolók élete gyszerre jelent küzdőszellemet, egészséges életmódot, elhivatottságot.
Hangsúlyozta, hogy a sport területén olyan jelentős fejlesztések indultak meg a közelmúltban, melyekre évtizedek óta nem volt példa. Sopron városa bővíteni tudta sportcsarnokát,  a városi stadion fejlesztését, pedig tovább folytatja. Több létesítmény is megújult, így a Kurucdombi sporttelep, és a Papréti csarnok felújítására is sor kerül hamarosan. Új műfüves pályák épültek a városban. Elmondta, hogy például utánpótlásközpont épül az Ágfalvi úton az SC Sopron fiataljainak. Megújul és új uszoda  épül a Lőverekben, mindezt a magyar kormány támogatásával.  A TAO pedig 600 milliós támogatást jelent. Sopronban közel 80 sportszervezet működik, és 37 sportszervezet 32 sportágban ért el olyan eredményeket, amelyekért most a Sportgálán is díjat kapnak.  Reményének adott hangot, hogy a Sportgála is alkalmas arra, hogy minél több gyereket és
felnőttet ösztönözzön mozgásra.

fotó: Griechisch Tamás

A Gálán fellépet többek között a Sopron Táncegyüttes, a HUNGARocky Táncegyesület is.

A SMJV Sportfelügyeleti Csoport által szervezett eseményen részt vett és díjakat is adott át Dr. Simon István alpolgármester, Sass László a Kulturális és Oktatási Bizottság elnöke, valamint Tóth Éva és Dr. Magas László önkormányzati képviselő  is.

fotók: Griechisch Tamás

2017.évi felnőtt és senior kategória díjazottjai                                                
 
Soproni Rendészeti Sportegyesület        
Balla Dániel        Karate   OB 3.
Szabó Zoltán      Karate   EB 3.ű
Németh Ákos     Íjászat   OB 3.
Pollak Adél          Íjászat   OB 2.
Mesterházy László           Íjászat   OB 2.
Csáki Roland      Íjászat   OB 2.
Barasits György Íjászat   OB 2.
Kiss Gábor           Íjászat   OB 1.
Pokk Lilla             Íjászat   EB 2.
Hestencz Henrietta          Íjászat   EB 1.
Dózsa Alexandra              Íjászat   EB 1.
Kovács Zsolt       Íjászat   EB 1.
Soproni Rádióamatőr Klub        
Böcskey László  Rádióforgalmi verseny   OB 1.
Bokor János       Rádióforgalmi verseny   VB 3.    
Soproni Modellező Egyesület   
Nótáros Mihály Sport-modellezés             OB 3.
Kocsis István      Sport-modellezés             OB 2.
Soproni Tollaslabda Egyesület  
Kocsis Attila        Tollaslabda         OB 3.
Kovács László     Tollaslabda         OB 2.
Shotokan Tigrisek Sportegyesület          
Gáncs Krisztián  Karate   OB 3.
Tarnai Krisztián  Karate   OB 1.
Soproni Líceumi Vívó Egylet      
Dr. Gasztonyi Károly        Vívás     OB 1.
Férfi Kard Csapat (Bolodár Zoltán, Dr. Gasztonyi Károly, Nagy András)       Vívás               OB 2.
Soproni Atlétikai Club   
Kiss László           Atlétika OB 1.
Széchy Tamás Sportiskola Sopron          
Puskás Borbála  Triatlon OB 1.
 Czifrik Hajnalka  Úszás    OB 1.
Márkus István    Úszás    OB 1.
SMAFC
Rétfalvi Lajos     Tájfutás               OB 2.
Vajda Kolos        Tájfutás               OB 3.
Margittai Endre Tájfutás               OB 1.
Vajda Kolos - Horváth Pál - Margittai Endre           Tájfutás               OB 3.
Fertő Tavi Vitorlázó Egyesület   
Kámán Tamás -  Dr. Betuker-Kámán Csilla             Vitorlázás            OB 3.
Növényi Sportakadémia             
Nagy Attila         Kick-boksz           VB 1.
 Dénes Ákos         Grappling            VB 3.
 Táp Ferenc          Grappling            VB 2.
 Soproni Polgári Lövész Egyesület            
Dr. Bencsik Balázs            Sportlövészet     OB 1.
Kecskés Róbert  Sportlövészet     OB 1.
Neuherz János   Sportlövészet     OB 1.
Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület          
Spéder István     Karate   OB 3.
Focus Team Hungary    
Ringelhann Fanni             Hegyikerékpár   OB 3.
 Plájer Lajos         Hegyikerékpár   OB 1.
 Böhm Lajos        Hegyikerékpár   OB 1.
Hattyár Dániel   Hegyikerékpár   OB 1.
Aramis Darts Club Sport Egyesület         
Férfi Darts Csapat            Darts     OB 3.
Soproni Bowling Club   
Pisarski Erich      Bowling               OB 2.
Skobrics Zoltán  Bowling               OB 1.
Férfi Bowling Csapat       Bowling               OB 2.
Soproni Lővér Íjász Egyesület    
Lovász Béla        Íjászat   OB 3.
Balogh Csaba     Íjászat   OB 3.
Király Beáta        Íjászat   OB 3.
Király Gábor       Íjászat   OB 1.
Dirty Dance Sopron Egyesület   
Bugoi Vivienne   Sporttánc            OB 3.
 Felnőtt kiscsoport - Hősök           Sporttánc            EB 3.
Felnőtt kiscsoport - hip-hop         Sporttánc            EB 3.
Felnőtt formáció - hip-hop           Sporttánc            EB 2.
Barasits Dániel - Stánicz Anita     Sporttánc            VB 2.
Gyevát Sportegyesület 
Gyurán Zsófia     Ökölvívás            OB 1.
Turris Sportegyesület Sopron    
Férfi Asztalitenisz Csapat              Asztalitenisz       OB 2.
Soproni Sportiskola - Sólymok 
Kerekesszékes Kosárlabda Csapat             Kerekesszékes Kosárlabda            OB 3.
Soproni Tigrisek Sport Egyesület             
Kerekesszékes Kosárlabda Csapat             Kerekesszékes Kosárlabda            OB 2.
Sopron Basket   Női Kosárlabda Csapat   Kosárlabda         MK 1.     OB 1.
Babos Tímea      Tenisz   VB 1.

fotók: Griechisch Tamás


2017.évi ifjúsági – junior kategória díjazottjai
 

Shotokan Tigrisek Sportegyesület

Zsebők Cintia Karate OB 3.
Gergácz Péter Karate OB 2.
Tóth Anna Karate OB 2.
Gáncs Adrienn Karate OB 1.
Sobieski Ádám Karate OB 1.

Soproni Harcművészeti Klub Radó Máté Kendo OB 3.

Scarbantia Sportegyesület SopronIfjúsági Teke Csapat (Szabó Martin - Varga Csaba Gábor) Teke OB 3.

Soproni Ökölvívó Klub Török Dániel Ökölvívás OB 3.
HUNGARockY Táncegyesület Fodor Zsigmond Sporttánc VB 3.

Gyevát Sportegyesület

Gáll Bernadett Ökölvívás OB 3.
Madarász Csaba Ökölvívás OB 3.

Synchro Sopron Sportegyesület Turi Sára - Baptsán Réka Szinkronúszás OB 3.

SMAFC

Böcskei Barnabás Szektorlabda OB 1.
Kebelei Csaba Karate OB 3.
Kis Ágoston Karate OB 3.

Dirty Dance Sopron Egyesület

Radics Bettina - Tihanyi Dorka Sporttánc EB 1.
Junior kiscsoport - Tesztbábuk Sporttánc EB 2.
GYSEV Sopron BMX Sportegyesület

Zügn Olivér Downhill OB 3.
Lajtos Krisztián BMX OB 2.
Pichler Igor BMX OB 1.

Soproni Rendészeti Sportegyesület

Szerelem Nikolett Karate EB 2.
Szabó Dorina Karate EB 1.
Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület

Görög Bettina Karate OB 3.
Gaál Gellért Karate OB 2.
Kránitz Mátyás Karate EB 2.
Neuherz Szonja Karate VB 3.
Turris Sportegyesület Sopron

Orosz Sára Asztalitenisz OB 3.
Kramarics Gergő Asztalitenisz OB 2.
Soproni Atlétikai Club

Koch Ágoston Atlétika OB 3.
Sopron Buzonics Dominik Tenisz OB 2.


SC Sopron U14 Labdarúgó Csapat Labdarúgás OB 3.
Soproni Darazsak Akadémia Balogh Júlia 3x3-as Kosárlabda VB
Soproni Sportiskola Egyesület Junior Fiú Kosárlabda Csapat Kosárlabda OB 2.
 

fotók: Griechisch Tamás

2017.évi gyermek-serdülő kategória díjazottjai
 
Belvárosi Mozgás Ritmus Lendület Club Kiss Igor - Vass Kornélia Sporttánc EB 3.
Shotokan Tigrisek Sportegyesület
Bendekovics Dorka Karate OB 3.
Tóth Luca Karate OB 3.
Gáncs Dávid Karate OB 1.
Tóth Balázs Karate OB 1.
GYSEV Sopron BMX Sportegyesület
Torma Zalán BMX OB 2.
Gueth Martin BMX OB 1.
Soproni Rendészeti Sportegyesület
Csonka Boglárka Karate EB 3.
Bátorfi Dóra Karate EB 2.
Kiss Flóra Karate EB 2.
Soproni Sörgurítók Sportegyesület
Biacsi Levente Teke OB 3.
Biacsi Bence Teke OB 2.
SMAFC
Salga Hanna Karate OB 3.
Varga Boglárka Karate OB 3.
Késmárki Antónia Karate OB 3.
Pál Patrik Karate OB 3.
Kis Gellért Karate OB 3.
Németh Krisztofer Karate OB 3.
Máté Rajmond Karate OB 2.
Focus Team Hungary
Vránich Botond Hegyikerékpár OB 3.
Horváth Bence Hegyikerékpár OB 2.
Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület
Varga Borbála Karate OB 3.
Szép Dániel Karate OB 3.
Galambos Benedek Karate OB 2.
Makk Réka Karate OB 2.
Makk Sára Karate OB 2.
Lencsés László Karate OB 1.
Soproni Vízilabda Sport Egyesület
Gyermek "A" Vízilabda Csapat Vízilabda OB 1.
Dirty Dance Sopron Egyesület
Kovács Tímea - Dívós Boglárka Sporttánc EB 2.
Mini formáció - Pitypangok Sporttánc EB 1.
Gyerek kiscsoport - Gyertyagyújtás Sporttánc EB 1.
Gyerek formáció - Fodrásznál Sporttánc VB 3.
Soproni Lővér Íjász Egyesület
Magyar Balázs Íjászat OB 2.
Czupy Enikő Íjászat OB 2.
Bányi Jázmin Íjászat OB 2.
Gyarmati Bálint Íjászat OB 2.
Kiss Leila Íjászat OB 1.
Balogh Csaba Íjászat OB 1.
Takács István Íjászat OB 1.
Szabó Andor Íjászat OB 1.
Honti Benedek Íjászat OB 1.
Szabó Szebasztián Íjászat VB 1.
Soproni Torna Club
Nagy Diána Torna OB 3.
Godawszky Stella Torna OB 1.
Serdülő Csapat Torna OB 2.
Turris SE Sopron
Fehér Hugó Asztalitenisz OB 3.
Szeli Bertalan Asztalitenisz OB 3.
Széchy Tamás Sportiskola Sopron
Koch Ambrus Úszás OB 2.
Börzsei Zalán Úszás OB 2.
Soproni Atlétikai Club
Kalmár Bence Atlétika OB 3.

fotók: Griechisch Tamás


2017 DIÁKOLIMPIA DOBOGÓSOK

Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Purgai Boglárka Asztalitenisz III-IV. 2.  Felkészítő: Bauer Ferenc, Tóth Tibor
Deák Téri Általános Iskola Lovász Máté Hegyikerékpár U9 2. Felkészítő: Bartokos Gábor
Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola  Koch Ambrus Úszás I. 3.  Felkészítő: Horváthné Szabó Csilla, Gyurátz Edit Kovács Áron Hegyikerékpár U11 1. Felkészítő: Bartokos Gábor
Soproni Gárdonyi Géza Általános Iskola  Balogh Csaba Íjászat Gyerek 3 Felkészítő:  Király Gábor
Leány Aerobik Csoport - Dorogi Maja, Dorogi Réka, Kovács Roxána, Varga Olívia Aerobik UP4 2. Felkészítő: Kaszás Emőke
Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola – DNÖ Németh Dzsenifer Karate Gyerek 3. Demeter Zsolt
Németh Krisztofer Karate Serdülő 2. Felkészítő: Lencsés László, Karate Gyermek II. 2. Polacsek Zoltán
Kiss Leila Íjászat Serdülő 1. Felkészítő: Király Gábor
Eötvös József Evangélikus Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium Ferenczi Csenge Karate ifjúsági 2. Felkészítő: Demeter Zsolt
Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium Hainer-Lacsnyi Berta Karate Gyermek II. 3.  Felkészítő: Polacsek Zoltán
Salamon Márton Hegyikerékpár U17 1. Felkészítő: Bartokos Gábor
Soproni Széchenyi István Gimnázium Mike Petra Hegyikerékpár U19 1. Felkészítő: Bartokos Gábor
Takács Szilvia Tájfutás NIV. 1. Felkészítő: Takács Tibor
Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium Pál Patrik Karate Gyerek 2. Felkészítő: Demeter Zsolt
Varga Boglárka Serdülő 1. Felkészítő: Neuherz Szonja Junior 3. Felkészítő: Polacsek Zoltán
Görög Bettina Junior 2.
Kránitz Mátyás Junior 1.
Leány III. korcsoportos Kosárlabda Csapat Kosárlabda III. 2. Felkészítő: Horváth József
Leány V-VI. Korcsoportos Kosárlabda Csapat V-VI. 3.

fotók: Griechisch Tamás

Kattintson egy képre a galériánk megtekintéséhez!

Címkék: Sportgála

Legnépszerűbb cikkek