30. Sportgála Sopronban

  2019. január 27. - www.sopronmedia.hu

A legeredményesebb sportolókat díjazták a 30. Sportgálán a Novomatic Arénában. A kitüntetettek plakettet és emléklapot vehettek át. A sztárvendég az Ocho Macho volt.

A jubileumi 30. Sportgálán Dr. Farkas Ciprián, városi tanácsnok köszöntötte a jelenlévőket. Beszédében kiemelte: a sportolók a mi hőseink, akik az elmúlt időszakban példát mutattak akaraterőből, kitartásból és alázatosságból, valamint megmutatták, hogyan kell egy-egy kudarc után újra talpra állni, és nagyobb lendülettel folytatni az adott sportágat. A tanácsnok köszönetet mondott az edzőknek az alázatos hozzáállásért, valamint a szülőknek is a támogatásért.

fotó: Griechisch Tamás

Csiszár Szabolcs, városi sportfelügyelő portálunk kérdésére elmondta: a Gálán nagyon sok díjazott van, mert az elismerés által a kitüntetettek újabb motivációt kaphatnak ahhoz, hogy folytassák az adott sportágat. Idén is azokat a sportolókat díjazták, akik valamilyen országos, európai vagy világversenyen kiemelkedő eredményt értek el.

A 30. Sportgálán fellépett a Sopron Táncegyüttes és a Dirty DANCE Light Crew, sztárvendégként pedig az Ocho Macho szórakoztatta a közönséget.

A Gálán díjat adott át Dr. Simon István, alpolgármester, Sass László, az Oktatási és Kulturális Bizottság elnöke, Farkas Ciprián, városi tanácsnok és Csiszár Szabolcs, városi sportfelügyelő. Az eseményen részt vett Tóth Éva, Mágel Ágost és Dr. Magas László önkormányzati képviselők.

2018.évi felnőtt és senior kategória díjazottjai

Soproni Tollaslabda Egyesület

Bak Miklós          Tollaslabda         OB 3.

Kocsis Attila       Tollaslabda         OB 3.

Kovács László     Tollaslabda         OB 2.

Belvárosi Mozgás Ritmus Lendület Club

A kör     Show tánc           OB 3.

Soproni Rádióamatőr Klub

Böcskei László    Rációforgalmazás           EB 1.

Bokor János       Rádióforgalmazás            VB 1.

Soproni Modellező Egyesület

Kocsis István      Repülőmodellezés          OB3.

Búzás András    Vitorlázó-modellezés     OB2.

Nótáros Mihály                 Repülőmodellezés          OB2.

SMAFC - szektorlabda szakosztály (Soproni Műegyetemi Atlétikai és Football Club)

Böcskei Barnabás             Szektorlabda     OB2.

Füzy Csaba         Szektorlabda     OB1.

Soproni Torna Club - Aerobik szakosztály

Felnőtt Csapat  Sportaerobic      OB1.

Soproni Rendészeti Sportegyesület - karate szakosztály

Balla Dániel         Karate                  OB2.

Shotokan Tigrisek Sportegyesület

Németh Diána    Karate                 OB3.

Bárány Renáta  Karate                 OB2.

Gáncs Krisztián Karate                  OB2.

Réthy Hunor      Karate                  OB1.

Tarnai Krisztián                 Karate   OB1.

Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület

Spéder István    Karate   OB 2.

SMAFC - karate szakosztály (Soproni Műegyetemi Atlétikai és Football Club)

Ferenczi Csongor             Karate  OB 3.

SMAFC - tájfutó szakosztály (Soproni Műegyetemi Atlétikai és Football Club)

Takácsné Tömördi Gabriella        Tájfutás               OB 3.

Margittai Endre Tájfutás               OB 3.

Vajda Kolos        Tájfutás               OB 1.

Mesics Péter     Tájkerékpározás              OB 3.

Plájer Lajos         Tájkerékpározás              OB 1.

Soproni Polgár Lövész Egyesület

Gyimesi József  Sportlövészet    OB 3.

Skála János         Sportlövészet    OB 3.

Dr. Bencsik Balázs            Sportlövészet   OB 3.

Boros Alajos      Sportlövészet    OB 1.

Kecskés Róbert Sportlövészet    OB 1.

Kondor Zoltán   Sportlövészet    OB 1.

Neuherz János  Sportlövészet    OB 1.

Fertő Tavi Vitorlázó Egyesület

Kámán Tamás    Vitorlázás            OB 3.

Beast Flyball Team

Gulyás László     Flyball   EB 1.

Soproni Rendészeti Sportegyesület - íjász szakosztály

Kiss Gábor          Íjászat   OB 2.

Fülöpné Németh Gyöngyi           Íjászat   OB 3.

Fülöp József      Íjászat   OB 1.

Éberle Gyöngyi Íjászat   VB 3.

Csáki Roland      Íjászat   VB 2.

Hestencz Henrietta         Íjászat   EB 1.

Kovács Zsolt       Íjászat   VB 1.

Soproni Lővér Íjász Egyesület

Balogh Csaba     Íjászat   OB 1.

Király Gábor      Íjászat   VB 1.

Scarbantia Sportegyesület Sopron

Zsirai Gyula        Teke      OB 3.

Soproni Líceumi Vívó Egylet

Dr. Gasztonyi Károly       Vívás     OB 3.

Veterán Férfi Kard Csapat (Bolodár Zoltán, Dr. Gasztonyi Károly, Nagy András)   Vívás     OB 2.

Soproni Atlétikai Club

Steiner Rita        Atlétika OB 2.

Kiss László           Atlétika OB 1.

Széchy Tamás Sportiskola Sopron

Márkus István   Úszás    OB 2.

Czifrik Hajnalka Úszás    EB 2.

MTB Sopron Sportegyesület - Focus Team Hungary

Lakatos Péter    Hegyikerékpár  OB 2.

Horváth Csaba  Hegyikerékpár  OB 2.

Hattyár Dániel   Hegyikerékpár  OB 1.

Schmidel Regina              Hegyikerékpár  OB 1.

Növényi Sportakadémia Sopron

Bárdos Gáspár  Kick box               OB 2.

Jámbor Tamás   Kick box               OB 2.

Tóth Tímea         Kick box               OB 1.

Ivanov Viktor     Kick box               OB 1.

Soronics Olivér Kick box               OB 1.

Guja Adrienn     Kick box               OB 1.

Táp Ferenc         Grappling            VB 1.

Horváth Gyula  Kick box               VB 1.

Gyevát Sportegyesület

Pribojszki Kata  Ökölvívás            OB 1.

Solid Racing Team

Kondella Péter  Rally       OB 1.

Soproni Bowling Club

Pisarski Erich      Bowling                OB 2.

Férfi Csapat (Farkas Bucin Luminita, Skobrics Zoltán, Baranyai Róbert, Stefanik Dávid, Lelovics Zoltán, Pisarski Erich)                Bowling                OB 3.

Soproni Sportiskolás Sólymok

Kerekesszékes Kosárlabda Csapat            Kerekesszékes kosárlabda           OB 3.

Palkovits Tamás                Kerekesszékes kézilabda             2018 (a tavalyi évlegjobb kerekesszékes kézilabdázója a Magyar Kézilabda Szövetség szerint)

Soproni Tigrisek SE

Kerekesszékes Kosárlabda Csapat            Kerekesszékes kosárlabda           OB 1. MK 1.

Poór Brigitta      Triatlon EB 1.

Tóth László         Ökölvívás            VB 1. magyar ill UBO intercontinental bajnok

Babos Tímea      Tenisz   VB 1. 2018 Australian Open győztese női párosban (első magyarként), világbajnok női párosban, párosban világelső

Sopron Basket

Fegyverneky Zsófia         Kosárlabda         2018

Női Kosárlabda Csapat   Kosárlabda         OB 1. MK 2. EL 2.

2018.évi ifjúsági – junior kategória díjazottjai

Dirty Dance Sopron Egyesület

Horváth Kata     Versenytánc      EB 2.

Horváth Kata - Németh László    Versenytánc      EB 2.

Junior formáció - Sivatagi rózsák              Versenytánc      EB 2.

Junior csapat - Sexy silk Versenytánc      EB 2.

Belvárosi Mozgás Ritmus Lendület Club

Kiss Igor               Show tánc           OB 2.

Latin formáció  Show tánc           OB 2.

Boa csoport       Show tánc           OB 2.

Harry Potter formáció    Show tánc           OB 2.

Burlesque nagyformáció              Show tánc           OB 1.

Shotokan Tigrisek Sportegyesület

Zsebők Cintia     Karate   OB 3.

Korényi Eszter   Karate   OB 3.

Tátrai Dóra         Karate   OB 2.

Tóth Anna          Karate   OB 1.

Gáncs Adrienn  Karate   OB 1.

Gáncs Dávid       Karate   OB 1.

Gergácz Péter   Karate   OB 1.

SMAFC - tájfutó szakosztály (Soproni Műegyetemi Atlétikai és Football Club)

Mesics Botond  Tájkerékpározás              OB 2.

Mesics Mátyás  Tájkerékpározás              OB 1.

SMAFC - karate szakosztály (Soproni Műegyetemi Atlétikai és Football Club)

Takács Botond  Karate   OB 3.

Kis Ágoston        Karate   OB 3.

Ferenczi Csenge               Karate  OB 2.

Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület

Gaál Gellért       Karate   OB 1.

Görög Bettina   Karate   EB 3.

Kránitz Mátyás Karate   EB 2.

Makk Sára           Karate   EB 1.

Soproni Rendészeti Sportegyesület - karate szakosztály

Szerelem Nikolett           Karate  OB 1.

Kiss Flóra             Karate   VB 1.

Synchro Sopron Sportegyesület

Baptsán Réka - Turi Sára               Műúszás             OB 2.

Scarbantia Sportegyesület Sopron

Ifjúsági teke csapat         Teke      OB 1.

GYSEV Sopron BMX Sportegyesület

Pichler Igor         BMX Cross          OB 3.

Lajtos Krisztián  BMX Cross          OB 1.

Növényi Sportakadémia Sopron

Nagy Dominik    MMA    OB 2.

Török Balázs      Kick box               OB 1.

Nagy Tamás       Kick box               OB 1.

Dénes Ákos        Grappling            VB 3.

Kustánczi Dárius               Kick box               VB 1.

Soproni Lővér Íjász Egyesület

Takács István     Íjászat   OB 2.

Gyarmati Bálint Íjászat   EB 3.

Soproni Építők Sportköre

Papp Péter         Vitorlázás            OB 3.

Soproni Torna Club - női torna szakosztály

Nagy Diána         Torna    OB 1.

SVSE - tenisz szakosztály

L18 csapat (Steierhoffer Sára, Petrovszki Lili, Szekeres Ivett, Magyar Laura)         Tenisz   OB 2.

Buzonics Dominik            Tenisz   OB 3.

Soproni Atlétikai Club

Kalmár Bence    Atlétika OB 2.

2018.évi gyermek-serdülő kategória díjazottjai

Belvárosi Mozgás Ritmus Lendület Club

Borsó virágok csoport    Show tánc           OB 2.

Krahl Norina      Show tánc           EB 3.

Mini Csoport     Show tánc           EB 2.

Dirty Dance Sopron Egyesület

Farkas Petra      Versenytánc      OB 2.

Mini csapat - katicák       Versenytánc      EB 3.

Gyerek csapat - Álomfogó           Versenytánc      EB 1.

Shotokan Tigrisek Sportegyesület

Hende Dániel    Karate   OB 3.

Réthy Lilla           Karate   OB 3.

Gáncs Nóra        Karate   OB 3.

Halász Kornél    Karate   OB 3.

Tóth Balázs         Karate   OB 1.

Kamikaze Kyokushin Karate Kai Sopron Egyesület

Varga Borbála   Karate   OB 3.

Makk Réka         Karate   OB 2.

Szép Dániel        Karate   OB 1.

Soproni Rendészeti Sportegyesület - karate szakosztály

Bátorfi Dóra       Karate   VB 3.

Csigó Patrik        Karate   VB 1.

SMAFC - karate szakosztály (Soproni Műegyetemi Atlétikai és Football Club)

Késmárki Ádám Karate   OB 3.

Szajkovics Bálint               Karate  OB 2.

Késmárki Antónia            Karate  OB 1.

Németh Regina Karate   OB 1.

Németh Dzsenifer          Karate  VB 3.

Máté Rajmond Karate   VB 3.

Varga Boglárka Karate   VB 3.

Békés Dorina     Karate   VB 3.

Pál Patrik             Karate   VB 1.

Soproni Rendészeti Sportegyesület - íjász szakosztály

Németh Merse Örs         Íjászat   OB 3.

Borbély Botond Íjászat   OB 1.

Soproni Lővér Íjász Egyesület

Magyar Balázs   Íjászat   OB 2.

Gyolcs Bence     Íjászat   OB 1.

Balogh Csaba István       Íjászat   EB 2.

Szabó Szebasztián           Íjászat   VB 1.

Mega Sport Egyesület

Kovács Brigitta  Fallabda               OB 2.

Sáli Barnabás     Fallabda               OB 2.

GYSEV Sopron BMX Sportegyesület

Torma Zalán       BMX Cross          OB 3.

Gueth Zalán       BMX Cross          OB 2.

Farkas Bendegúz             BMX Cross          OB 1.

Gueth Martin    BMX Cross          OB 1.

MTB Sopron Sportegyesület - Focus Team Hungary

Motován Dóra  Hegyikerékpár  OB 2.

Kovács Áron       Hegyikerékpár  OB 2.

Molnár Ágoston               Hegyikerékpár  OB 2.

Lovász Máté      Hegyikerékpár  OB 1.

Soproni Sörgurítók SE

Varga György    Teke      OB 1.

Kámán Gábor    Teke      OB 1.

Gyevát Sportegyesület

Vass Levente     Ökölvívás            OB 3.

Kallós Anna        Ökölvívás            OB 3.

Kovács Nikolett Ökölvívás            OB 1.

Soproni Építők Sportköre

Jandl Rómeó     Vitorlázás            OB 2.

Turris Sportegyesület Sopron

Újonc Fiú Csapat (Fehér Hugó, Szeli Bertalan, Imre Gábor, Orosz Kolos, Kiss Máté)           Asztalitenisz       OB 3.

Serdülő Fiú Csapat (Fehér Leó, Kiss Dániel, Szeli Bertalan, Keszei Róbert)              Asztalitenisz      OB 3.

SVSE - tenisz szakosztály (Soproni Vasutas Sportegylet)

Bakó Bálint         Tenisz   OB 3.

F14 csapat (Bakó Bálint, Kovács Vilmos, Boros Botond)  Tenisz   OB 3.

L12 csapat (Fehér Laura, Németh Laura, Bodnár Hajnalka, Steinwenger Vivien, Kun Csenge, Kászoni Réka)           Tenisz                OB 3.

Soproni Torna Club - női torna szakosztály

Sugár Krisztina  Torna    OB 3.

Soós Vivien        Torna    OB 1.

Dénes Réka        Torna    OB 1.

Serdülő Csapat (Dénes Réka, Godawszky Stella, Maráczi Hanga, Pölcz Tímea, Soós Vivien, Sugár Krisztina)            Torna                OB 1.

Soproni Vízilabda Sport Egyesület

Gyermek A csapat           Vízilabda             OB 2.

Széchy Tamás Sportiskola Sopron

4x50m fiú gyorsváltó (Koch Ambrus, Kádár Lőrinc, Bánóczy Marcell, Nagy Olivér)             Úszás    OB 3.

Börzsei Zalán     Úszás    OB 1.

Soproni Atlétikai Club

Rónai Milda        Atlétika OB 2.

SC Sopron

U14 Fiú Labdarúgó Csapat           Labdarúgás        OB 3.

Soproni Darazsak Akadémia

Leány serdülő kosárlabda csapat              Kosárlabda         OB 3.

Soproni Sportiskola Kosárlabda Akadémia

Fiú serdülő kosárlabda csapat    Kosárlabda         OB 1.

2018 DIÁKOLIMPIA DOBOGÓSOK

Lackner Kristóf Általános Iskola

Németh Regina Karate   gyermek II.         2.            Felkészítő: Demeter Zsolt

Farkas Bendegúz             BMX Cross          U11 A   1.            Felkészítő: Kovács Péter

Kallós Anna        Ökölvívás            serdülő 1.            Felkészítő: Egresits Tamás

Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Varga György    Teke      U14        1.            Felkészítő: Weinacht János

Soproni Német Nemzetiségi Általános Iskola

Lencsés László   Karate   serdülő 3.            Felkészítő: Polacsek Zoltán

Késmárki Antónia            Karate  gyerek  2.            Felkészítő: Demeter Zsolt

Szabó Szebasztián           Íjászat   serdülő 2.            Felkészítő: Király Gábor

Hunyadi János Evangélikus Általános Iskola és Óvoda

Bakó Bálint - Vanó Ábel Tenisz   III.          3.            Felkészítő: Úr Csaba

Kovács Áron       Hegyikerékpár  U13        1.            Felkészítő: Bartokos Gábor

Makk Sára           Karate   ifjúsági 1.            Felkészítő: Polacsek Zoltán

Deák Téri Általános Iskola

Kis Gellért           Karate   gyerek  3.            Felkészítő: Demeter Zsolt

Csuport Ádám   BMX Cross          U11 B    2.            Felkészítő: Kovács Péter

Motován Dóra  Hegyikerékpár  U11        2.            Felkészítő: Bartokos Gábor

Lovász Máté      Hegyikerékpár  U9          1.            Felkészítő: Bartokos Gábor

Soproni SZC Vas- és Villamosipari Szakképző Iskolája és Gimnáziuma

Kebelei Csaba   Karate   junior    2.            Felkészítő: Demeter Zsolt

Soproni Széchenyi István Gimnázium

Takács Szilvia     Tájfutás               NV.        3.            Felkészítő: Takács Tibor

Fiú Kard Csapat (Bella Móric, Makra Levente, Szalai Barnabás)   Vívás     IV.          3.            Felkészítő: Bolodár Zoltán, Magas Ádám

Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium

Aerobik csoport (Gál Brigitta, Horváth Johanna, Lajber Kitti, Szajvolt Abigél)        Sportaerobik     UP3        3.                Felkészítő: Dr. Bucsy Gellértné, Bucsy Gyöngyvér, Kaszás Emőke

Kovács Nikolett Ökölvívás            serdülő 2.            Felkészítő: Egresits Tamás

Mák Benedek   Karate   gyerek  2.            Felkészítő: Demeter Zsolt

Horváth Attila   Judo      ifi            2.            Felkészítő: Barasits György, Nagy Ádám

Gaál Gellért       Karate   junior    1.            Felkészítő: Polacsek Zoltán

Varga Borbála   Karate   gyerek  1.            Felkészítő: Polacsek Zoltán

Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium

Kiss László           Karate   ifjúsági 3.           

Varga Boglárka Karate   ifjúsági 3.            Felkészítő: Demeter Zsolt

Kránitz Mátyás Karate   junior    1.            Felkészítő: Polacsek Zoltán

Pál Patrik             Karate   serdülő 2.            Felkészítő: Demeter Zsolt

Fiú IV. korcsoportos Kosárlabda Csapat Kosárlabda         IV. korcsoport   1.            Felkészítő: Horváth József, Farkas Dávid

Kérem, várjon... Kérem, várjon...