| 2021. február. 25. | 2 perc olvasás

A címvédő Sopron Basket csapatával lett teljes az elődöntők mezőnye a Magyar Kupában

A 2021-es Killik László Női K&H Magyar Kupa negyedik negyeddöntőjében a Sopron Basket 88-53-ra múlta felül a Ludovika-FCSM Csatát. Pénteken az elődöntőben megismétlődik az elmúlt három év fináléjának a párosítása, miután a címvédő soproniak ellenfele az Atomerőmű KSC Szekszárd lesz.

Három drámai párharc után a Ludovika-FCSM Csata és a címvédő Sopron Basket mérkőzésével zárult a negyeddöntők napja. A Csata vezetőedzője Tursics Krisztián betegség miatt nem lehetett ott a csapatával, segítője Bódi Ferenc helyettesítette. A két gárda múlt héten szombaton vívott bajnokit és akkor a Sopron 98-33-as sikert aratott hazai pályán. Ezúttal az első percekben kiválóan tartotta magát a fővárosi gárda. Jelena Brooks és Lelik Réka kosárváltása után Horváth Bernadett triplájával 5-2-re vezetett a Csata. A két együttes 13-13-ig haladt fej-fej mellett, majd innen 10-2-vel lépett el a Sopron. Az első szakasz végén már 25-17-es előnyben voltak Gáspár Dávid tanítványai. A második etap első támadásából a lélektani 10 egységre nőtt a differencia. A döntő futást 29-19 után vitte be a címvédő, miután egy 10-0-val megduplázta az előnyét. A félidőben pedig 51-25 állt az eredményjelzőn.

A félidőben Jelena Brooks 15, Gabby Williams 13 egységnél járt. A Csatánál Horváth Bernadett jegyzett 7 pontot. A harmadik negyedet a Csata kezdte élesebben, három és fél perc alatt 10-5-ös sorozatot mutattak be. Gáspár Dávid 56-35-nél időt is kért, hogy rendezze a sorokat. Innen 9-0-val 65-35-nél 30 egységre növelte előnyét a Sopron. A negyed végjátékából szép teljesítményeket emelhetünk ki, mint Böröndy Vivien 6 pontját vagy Varga Sára dupláját. Összességében ez egy kiegyenlített etap volt, melyet 17-16-ra nyert a Csata. A 67-42-ről induló záró szakaszt Angyal Barbara triplája vezette fel. A Sopron előnye Megan Walker tripláját követően 78-47-nél ismét átlépte a 30 pontot. A legnagyobb differencia pedig a végeredményben is megjelenő 35 egység volt a felek között. Az utolsó öt percben már mindkét szakmai stáb úgy alakította a rotációját, hogy az összes nevezett játékosa belekóstolhasson a Magyar Kupa hangulatába. A Sopron magabiztos sikerrel jutott tovább, de a Csata is elmondhatja, hogy eredményesebb játékot tudott bemutatni, mint másfél héttel ezelőtt a két csapat soproni bajnokiján.

LUDOVIKA-FCSM CSATA - SOPRON BASKET 53-88 (17-25, 8-26, 17-16, 11-21)