| 1 perc olvasás

A drogfogyasztás veszélyeire hívta fel a figyelmet egy előadás a Líceumban

A Soproni Rendőrkapitányság kezdeményezésére a RÉV Színház „Legalja” című prevenciós előadását tekinthették meg a középiskolások a Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium dísztermében. A program a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács, valamint a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság támogatásával valósult meg, mintegy száz diák részvételével.

Az előadás egy történeten keresztül mutatja be, milyen problémákra kínál látszólagos megoldást a drogfogyasztás, és milyen következményekkel járhat a függőség. A darab a megelőzés fontosságára hívja fel a figyelmet, és azt is bemutatja, milyen nehézségekkel jár a segítségnyújtás a család és a szakemberek számára.

Rafai Zoltán, a Soproni Rendőrkapitányság bűnmegelőzési főelőadója kiemelte: a rendőrség számára fontos, hogy a fiatalokat élményalapú programokon keresztül is megszólítsák. Mint mondta, ha a diákok az előadás során szerzett tapasztalataikat megosztják társaikkal vagy családtagjaikkal, az már komoly eredménynek számít.

Locsmándi Dániel, a Líceum igazgatóhelyettese hangsúlyozta: az iskola fontos feladatának tartja, hogy a tanulók ne csak tanulmányaikban, hanem az élet kihívásaival kapcsolatban is felkészültek legyenek, ezért örömmel fogadták a drogprevenciós témájú színházi előadást.

Legnépszerűbb cikkek