| 2022. július. 10. | 2 perc olvasás

A magyar csapat nagy csatában legyőzte a franciákat a soproni U20-as női Eb-n

A második félidei remek játéknak köszönhetően az U20-as női kosárlabda-válogatott magabiztosan nyert a franciák ellen a soproni korosztályos Európa-bajnokság harmadik játéknapján, ezzel a mieink a csoportjukban másodikként zártak.

A csehektől elszenvedett vereség, illetve a hollandok legyőzése után a magyar válogatott a franciákkal játszott a csoportkör zárásaként a Sopronban zajló U20-as női kosárlabda Európa-bajnokságon. A franciák a hollandok elleni sikert követően kikaptak a csehektől a második játéknapon, így a csoport második helye volt a tét.

Nagyszerűen kezdtek a mieink: két perc után Dombai Réka hárompontosával 6–0-ra vezetett a válogatott. Azonban a franciák sem illetődtek meg igazán (6–5). A korábbi meccsekhez hasonlóan ezúttal is – elsősorban – Boros Júlia és Dombai Réka jeleskedett a pontgyártásban (13–8), ám a magabiztos magyar kezdés ellenére a vendégek nem szakadtak le (15–15), mi több a nyitó negyed záró periódusa nekik sikerült jobban (17–19).

Boros Júlia (pirosban) oroszlánrészt vállalt a magyar válogatott sikerében a soproni U20-as Eb harmadik játéknapján  •  Forrás: FIBA.Basketball

A második etapot ugyancsak jól folytatták a franciák (17–23), a 14. percben már kilenc ponttal álltak jobban (19–28). A negyed derekán Dombai és Boros pontjaival zárkózott a magyar együttes, majd Dúl Terka hármasa, valamint Dombai közelije után ismét egál volt az eredmény (30–30). A nagyszünet előtti utolsó perceket a franciák hozták le kevesebb hibával, így náluk volt a minimális előny a félidőben (43–37).

Az első félidő végén kisebb sérülést szenvedő Dombai Réka nélkül kezdett a magyar válogatott a második húsz percben.

A harmadik felvonás elején villámgyorsan felzárkózott Cziczás László alakulata, Telegdy Zsófia kettese után már csak egyetlen pont volt a hátrány (44–45). Majd nem sokkal később Salamon Zsófia kosara után már a mieink vezettek (48–46). A kispadról beszálló játékosok, így Szerencsés Tamara, Sitku Zsuzsanna, valamint Dúl Terka és Salamon Zsófia is pontokkal jelentkezett, minek köszönhetően 60–52-es magyar vezetéssel indult a negyedik negyed.

Boros triplája pedig megadta az alaphangot a végjátékra (63–52). Ezt Szerencsés remek szériája követte, egymásutánban hét pontot dobott, ezzel öt perccel a vége előtt 73–57 állt az eredményjelzőn, és ekkor végérvényesen eldőlni látszott a találkozó, mert ugyan az utolsó percekben még próbálkoztak a franciák, sokra nem futotta már erőfeszítéseikből. A magyar csapat 80–64-re nyert. Ezúttal Boros Júlia volt a mieink legjobb pontszerzője, a hátvéd 21 ponttal zárta a meccset.

A magyar válogatott csoportmásodikként fejezte be a torna első szakaszát, és a nyolcaddöntőben a B jelű négyes harmadikjával, vagyis Finnországgal mérkőzik meg.

MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 80–64 (17–19, 20–24, 23–9, 20–12)

A nyitókép forrása: FIBA.Basketball