| 2021. január. 6. | 2 perc olvasás

A második negyedben eldöntötte a rangadót a Sopron Basket

A bajnokság 3. fordulójából pótolt mérkőzésen a Sopron Basket 79-56-ra legyőzte az Atomerőmű KSC Szekszárdot.

Az idei évadban először mérte össze az erejét a Sopron és a Szekszárd. Jó ritmusú és pontgazdag játékkal indult a rangadó. Az első percekben Cyesha Goree és Studer Ágnes pontjaira Gabby Williams válaszolt triplából. A Szekszárd 6-3-as vezetése után 11-8-ra fordított a Sopron, majd innen 11-11-nél egyenlített a Szekszárd. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 2-3 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. Végül 19-18 után Varga Alíz duplájával 21-18-ra vezetett 10 perc játékot követően a Sopron.

A döntést a második szakasz hozta el. Határ Bernadett és Fegyverneky Zsófia villanásával 25-18-ra ellépett a Sopron. Másfél perc után időt is kért Zeljko Djokic. Visszatérve a pályára, Cyesha Goree duplát értékesített, majd Studer Ágnes büntetője még 25-21-re módosította az állást. A következő két percben azonban 31-21-re elszakadt a Sopron. Ekkor érte el először a 10 pontot a differencia. Zala Friskovec betalált, de innen egy 10-0-s futással 41-23-as vezetést építetett fel a Sopron.

A félidőt Briann January triplája zárta, amivel 44-25-re mentek a hazaiak. Az amerikai irányító már a 10. pontját szerezte, szekszárdi oldalon a szintén 10 egységnél járó Studer Ágnes volt a legeredményesebb. A lepattanókban 22-16-ra vezetett a Sopron, de nem ez mutatja meg a különbséget, hanem a dobások. Hazai oldalon a 31 mezőnykísérletből 16 lett sikeres, míg a Szekszárdnál 28-ból 9.

A harmadik negyedet Maja Skoric triplája indította, melyre Jelena Brooks két duplája érkezett válaszul. 48-28-nál a vendégek hármat cserélték. Visszatért hosszú kihagyás Erica McCall. Igyekezett határozottabb védekezésre váltani a KSC. A Sopron azonban 52-28-ra így is ellépett. Innentől valamivel töredezettebb játék mellett a különbség 20 pont környékén állandósult a felek között.

A 60-38-ról induló záró szakaszban már nem volt kérdés a győztes kiléte. Előbb visszajött 17 pontra a Szekszárd, majd egy 13-2-es futással 73-45-ös előnyt épített fel Gáspár Dávid együttese. Az utolsó percekben a kevesebb lehetőséget kapók is megmutathatták magukat. Valamennyit faragott a hátrányán a Szekszárd. Összességében meggyőző teljesítménnyel, magabiztos 79-56-os soproni siker született.