| 2019. január. 27. | 1 perc olvasás

A megyei rivális otthonában is veretlen maradt a Sopron Basket

A megyei derbin is hibátlan maradt a bajnok.

Ezúttal is jó hangulatú meccset vívott egymással a két szomszédvár, a Győr és a Sopron. A zöld mezes hazaiaknál Szara Krnjics kisebb sérülés miatt nem tudott pályára lépni, a vendégeknél a csütörtöki Euroliga-mérkőzést még lázas betegen vállaló Candice Dupree, a Fener elleni ütközet során kisebb agyrázkódást szenvedő Queralt Casas, illetve Határ Bernadett is játékra jelentkezett.Nem számíthatott azonban Roberto Iniguez vezetőedző Amanda Zahuira, aki még a bemelegítést megelőzően elájult, és a mentők a győri kórházba szállították. Szerencsére a kivizsgálások nem mutattak ki semmilyen komolyabb problémát a svéd centernél – derült ki a klub honlapjáról.

Nyolc percig volt szoros a meccs, addig váltott vezetéssel, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Utána rákapcsolt a címvédő, amely az első negyedet 19-11-re nyerte. A folytatásban kétszámjegyűvé vált a különbség. Hiába kértek kétszer is időt a hazaiak, nem tört meg a soproni lendület. Egyértelművé vált Határék fölénye, 20-40-nél már kétszer annyi pontnál járt a bajnok, mint ellenfele. A fordulást követően még tovább nőtt a differencia. A Sopron Euroliga-szintű védekezésével nem tudtak mit kezdeni Raksányiék. Az eredményen ugyan kozmetikázott a Győr, de nem forgott veszélyben a vendégek győzelme. A záró felvonás már csak formalitás volt. CMB Cargo-UNI Győr-Sopron Basket 53-82. .

Csütörtökön a Salamanca, majd vasárnap a Szekszárd együttesét fogadják a Novomatic Arénában.