| 2023. május. 6. | 3 perc olvasás

A negyedik negyedben fordított és egyenlített a párharcban a DEAC

Döntetlenről folytatják a felek Sopronban.

A frissen szerződést hosszabbító Mócsán Bálint két tökéletes hármassal kezdte meg a mérkőzést, Govens lopott labdát amiből ziccert tett fel, Kosztasz Flevarakisz így másfél perc után időt kért (8-0). White kosarával került fel pont a Sopron neve mellé az eredményjelzőre, Mócsán harmadik tripláját is elsüllyesztette, Joseph dobott be két büntetőt, Kovács egyet. Joseph találta meg Molnárt a palánk alatt, Kovács ezúttal mindkét büntetőjét a helyére küldte, Joseph eresztett el egy jó tempót. White egy pontot a vonalon hagyott, Mócsán viszont hibátlanul célzott mindkétszer, Tóth zsákolt. Supola dobott ziccert egy gyorsindításból, Barnett szerzett két pontot támadólepattanója után. Polyák verte meg Csendest egy az egyben, Supola váltotta három pontra Joseph passzát, így 5 pontos hazai vezetéssel zárult az első negyed. 21-16

Barnett nagy zsákolásával zárkózott a Sopron, Govens célzott pontosan a sarokból, a Sopron légiósa szerzett újabb két pontot a festékből, sőt annyira elkapta a fonalat, hogy Schöll elzárásából egy triplát is beszórt. A fiatal magyar játékos aztán maga szerzett egy duplát, az SKC átvette a vezetést először a mérkőzésen, Andjelko Mandics időt is kért (24-25). Govens dobott dudaszóra egy távoli hármast, Molnár és Joseph találataival fordított a Sopron. Neuwirth betörését fejezte be két ponttal, Barnett dobott be két büntetőt, Joseph középtávoli kísérlete ért célt. Supola gólpasszát Csendes váltotta három pontra, a Sopron ellépett hét ponttal, Andjelko Mandics így ismét magához hívta csapatát (29-36). Supola triplájával a mérkőzésen először volt kétszámjegyű a különbség a mérkőzésen, erre Tóth válaszolt a festékből. Joseph adott nagy labdát Molnárnak és a center nem is hibázott, Drenovac hatodik mezőnykísérlete már beesett, így megszerzete első pontjait a mérkőzésen, de ezzel megtört a jég, a következő DEAC-támadást is ő fejezte be, a Sopron időt kért. Tóth zsákolt gyorsindításból, Govens kettőre csökkentette a különbséget, Josephet faultolta Neuwirth egy hármasnál, az irányító mindhármat bedobta. Az amerikai aztán elvesztette a fejét, a technikaiért megítélt büntetőt Mócsán dobta be. Több kosár már nem született a félidőben a nagyszünetben 4 ponttal a Sopron vezetett. 40-44.

Drenovac büntetőivel folytatódott a játék, Polyák egyenlített egy betöréssel, White dobott egy triplát a sarokból. Az amerikai kicsit közelebbről is pontosan célzott, Joseph növelte hétre a vendég előnyt, Mócsán és Drenovac kosaraival zárkózott a DEAC. Govens duplája után már csak egy pont választotta el a két csapatot, nem meglepő módon Kosztasz Flevarakisz időt kért (50-51). Joseph törte fel a hazai védelmet, Tóth kapott technikait, White dobta be a büntetőt. Govens használta ki Polyák passzát, Joseph tett fel egy floatert, Drenovac váltott két pontra egy középtávolit. White értékesített egy újabb hármast, ráadásul Csendes is beköszönt, jött is a hazai időkérés (54-62). A negyed utolsó másfélperce a Debrecennek sikerült jobban, 6-2-vel hozták ezt a szakaszt, így az utolsó negyed előtt 4 pontra csökkent a hátrányuk. 60-64

A záróetap Molnár könnyű kosarával indult, Barnett harmadik esélyből dobott egy ziccert. Drenovac büntetőivel két és fél perc után a DEAC is szerzett pontot a negyedik negyedben, Garamvölgyi zsákolt, majd újabb kosarával 2 pontra hozta fel csapatát. Supola talált be távolról, Drenovac szerzett két támadásból 4 pontot, a soproniak pedig időt kértek (70-71). Garamvölgyi ziccerével átvették a vezetést a hazaiak, Neuwirth szórt be egy hármast, Joseph egy pontot a vonalon hagyott, majd aztán még egyszer, Govens süllyesztett el egy fontos triplát. Joseph harmadszorra mér bedobta mindkét büntetőjét, Garamvölgyi kosarával 1:15-tel a vége előtt 5 pontra nőtt a különbség és Flevarakisz mester időt kért. A Sopronban már nem maradt erő a fordításra, így a DEAC kiegyenlített. 82-75.