| 2019. január. 13. | 1 perc olvasás

A rangadó után is veretlen maradt a Sopron Basket!

A 13. forduló csúcsrangadóján a Sopron Basket 72-58-as győzelmet aratott az Aluinvent DVTK otthonában. A soproni csapat az első negyed közepétől végig előrébb járt riválisánál és ezzel a sikerrel magabiztosan őrizte meg a veretlenségét a hazai élvonalban.

Nagy várakozás előzte meg a tabella első két helyezettjének rangadóját. A mérkőzést Medgyessy Dóra triplája vezette fel. Az első szakasz hajrájában magas posztokon került fölénybe került a zöld mezes Sopron, mely 10 perc után 21-13-ra vezetett. A második szakasz elején a lélektani 10 pont fölé nőtt a különbség. Amikor 29-18-nál Cziczás László időt kért, a DVTK statisztikai lapján 13 perc után már kilenc eladott labda szerepelt. A legnagyobb differenciát 40-21-nél regisztrálhattuk. A félidőben pedig 44-30 állt az eredményjelzőn.

A második félidő elején címvédő kiszorította a hazaiakat a palánk alól, 18 pontot ért el, míg a DVTK 8-at.  A harmadik negyed elején a soproni gárda 51-33-ra ellépett, de innen ideiglenesen  a DVTK vette át az irányítást, a hazaiak egészen 53-44-re felzárkóztak. Ennél közelebb azonban nem jutottak.
A záró szakasznak 57-46-ról vágtak neki a felek. Roberto Iniguez tanítványai ezt a periódust 6-0-val vezették fel és ezzel lényegében el is döntötték a rangadót. A folytatásban 14-16 pont környékén profin, higgadtan menedzselte előnyét a Sopron. A 72-58-as siker alkalmával Amanda Zahui 17, Yvonne Turner 15 pontot ért el.