| 2024. március. 1. | 2 perc olvasás

A SMAFC atlétái nagyot küzdöttek a bajnokságon, Dolmány Emma kétszer állt dobogóra

Jól szerepeltek a SMAFC atlétái az U18 és U20-as fedettpályás magyar bajnokságon. Dolmány Emma egy ezüst- és egy bronzérmet is begyűjtött. Nem engedte, hogy legyűrje a nátha.

Nyíregyházán rendezték meg az U18 és U20-as fedettpályás magyar bajnokságot, ahová hét versenyzővel utazott a SMAFC atlétikai szakosztályának különítménye. Marton Tamás szakosztályvezető elégedett az eredményekkel, hiszen többen egyéni csúcsot értek el a világszínvonalú fedett csarnokban.

A legeredményesebb soproni versenyző Dolmány Emma volt, aki 1500 méteres síkfutásban második, 3000 méteren pedig harmadik helyezett lett az erős mezőnyben. Pedig a Széchenyi-gimnázium tizenegyedikese éppen erős megfázással küzdött...

Emma rendkívül kemény versenyző, tudatos és elkötelezett sportoló. Fegyelmezett és céltudatos, ráadásul tehetséges. Nem tudta legyűrni a betegség sem, úgy döntött, náthásan is a rajtvonalhoz áll. Koncentráltan futott, a taktikai iránymutatásokat is szem előtt tartva nagyon szépen versenyzett - értékelte Dolmány Emma teljesítményét Nagy Nikolett, aki Némethné Csordós Ritával készíti fel a fiatal versenyzőt. "Könnyű Emmával dolgozni, mert nyerni akar, s amit kérünk tőle, azt nem száz, hanem száztíz százalékon végre is hajtja

- tette hozzá az edző.

fotó: SMAFC

"Eléggé elkapott ez a nátha, kár is lenne tagadni, még a dobogón is az én köhögésemtől zengett a csarnok. Fizikálisan nem voltam ugyan a toppon, de szerencsére a pályán erről meg tudtam feledkezni - igazolja a fegyelmezettségéről szóló edzői véleményt Dolmány Emma, aki még most is gyógyulófélben van."

"Ebben a korosztályban most utoljára versenyeztem fedett pályán, már csak ezért is indulni akartam. A felkészítésemet semmi sem hátráltatta, jó formában voltam. Nagyon bosszantott, hogy éppen az országos bajnokságra gyengülök le, de végül örömmel tapasztaltam, hogy annyira azért nem. Így is dobogóra állhattam - mondja az ezüst- és bronzérem boldog tulajdonosa."

Dolmány Emmának 2024-re még nagy tervei vannak. Szeretne ott lenni a spanyolországi hegyi futó világbajnokságon, aminek áprilisban lesz a válogatója. A korosztályos Európa-bajnokságra is készül, ott Emma a kétezer méteres akadályfutáson szeretne indulni. Minden esélye meg is van arra, hogy teljesíti az ehhez szükséges szintet.

"Ahhoz, hogy mindezt megtehessem, egy csapat segítsége kell, elsősorban a szüleimé, akik lehetővé teszik, hogy versenyezzek. A SMAFC megteremti a felkészülésemhez a körülményeket, az edzőim a szakmai tudásukat adják, és még a Patent ösztöndíját is ide kell sorolnom. Miattuk és értük is szeretnék minél jobban teljesíteni - nyilatkozta a márciusban még csak 17. születésnapját ünneplő Emma, aki valóban profi versenyző."

fotó: SMAFC

A SMAFC atlétáinak további eredményei:

Az U18 és U20-as fedettpályás magyar bajnokságon távolugrásban Lőrincz Tekla 8., Lőrincz Laura 13. lett. 60 méteres síkfutásban Lőrincz Laura futamában 4.,  Rögler Kata a döntőben hatodikként ért célba. Hatvan méteres gátfutásban Lőrincz Laura futamában 6., Lőrincz Tekla a döntőbe jutva a 8. helyen végzett. Kétszáz méteres síkfutásban népes mezőnyben versenyezve Rögler Kata 18.,  Lőrincz  Tekla 22. lett. A távfutó lányok 1500 méteren álltak rajtvonalhoz: Nemes Réka 5., Moser Boglárka 9., Grubits Enikő 10. helyezett lett. Nyolcszáz  méteren is versenyzett Grubits Enikő, aki egyéni csúcsot futva 7. helyen ért be. Háromezer méteren Moser Boglárka - erős mezőnyben - végzett a 13. helyen.