| 2023. április. 7. | 2 perc olvasás

A Sopron Basket került előnybe az elődöntőben

A bajnoki elődöntő párharc első mérkőzésén a Sopron Basket 83-58-ra múlta felül az Atomerőmű KSC Szekszárdot. Az egyik fél második sikeréig tartó párharcban 1-0-ra vezet a címvédő. Folytatás hétfőn Szekszárdon.

Rögtön a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a Sopron Basket. Ezi Magbegor 6, Yvonne Turner 5 pontot értékesített, míg Czukor Dalma triplából volt eredményes. Nem telt el öt perc és 13-0-ra vezetett a Sopron. Sydney Wallace törte meg a szekszárdi kosárcsendet, de erre azonnal triplából válaszolt a visszatérő Jelena Brooks. Az első negyedben 13-14 pont volt a legnagyobb különbség a felek között. Sara Krnjic, Miklós Melinda és Studer Ági találataival ezen a hátáron tudta megfogni a meccset a KSC. Az utolsó percben Alice Kunek triplát értékesített, majd Yvonne Turner két büntetője zárta az első szakaszt, így 25-11-re ment a Sopron. A címvédő a 17 mezőnykísérletéből 9-et értékesített, míg a Szekszárd 15-ből 3-at. A második negyed első találatát ugyan Sydney Wallace jegyezte, erre viszont Alice Kunek és Fegyverneky Zsófia válaszolt. A 20 pontot ostromolta a differencia, de a Sopron is megtorpant támadásban. Amikor négy perc elteltével Nikola Dudasova betalált, 30-17-nél hazai időkérés következett.

Fotó: Tóth Zsombor/Sopron Basket

A rövid eligazítást követően Jelena Brooks és Ezi Magbegor állította vissza a 17 pontos különbséget, összességében azonban kiegyenlített mederben haladt a küzdelem. A hazai találatokra ekkor rendre tudott felelni a Szekszárd, Cyesha Goree is megszerezte első pontjait ezen az estén. A hajrában pedig Nikola Dudasova és Studer Ágnes volt eredményes, így nagyszünetre 40-26-ról vonultak a felek. A játék képében bekövetkezett változásra a mezőnymutató alakulása is rávilágít. A második 10 percben a Sopron 14-ből 5-öt, míg a KSC 14-ből 7-et értékesített. A harmadik negyed elején Ezi Magbegor és Nikola Dudasova talált be, majd Sara Krnjic 42-30-ra hozta fel a Szekszárdot. Régen volt ennyire szoros állás és ilyenkor mindig érdekes, hogy miként folytatódik a küzdelem. Egy percig egyik alakulat sem talált be, majd Jelena Brooks öt pontjával a Sopron tudott váltani. 47-30 után Sydney Wallace triplából szépített, de ezt követően Alice Kunek és Yvonne Turner 51-33-ra módosította az eredményt, ami egy 11-3-as futást jelentett.

A Szekszárd Sydney Wallace újabb triplájával igyekezett tartani az eredményt, de nem sokat kellett várni és a harmadik negyed utolsó három percébe fordulva 56-36-nál elérte a 20 pontot a differencia. A vendégek időt kértek, de érdemben nem változott a játék képe. Az utolsó 10 percnek 62-40-ről vágtak neki a felek. A játékrész elejéről szekszárdi oldalról Studer Ági villanásait jegyezhettük fel, így végül 20 pont környékén állt be a meccs. Az utolsó öt perchez érkezve felpörögtek támadásban a csapatok. Felváltva estek a kosarak. Egyik oldalon Czukor Dalma, Jelena Brooks, a másikon Sydney Wallace, Cyesha Goree, Nikola Dudasoa villant meg. Amikor Bálint Réka triplát értékesített, 73-56-nál időt is kértek a hazaiak. Elsősorban a védekezésén pontosított a házigazda, miközben támadásban továbbra is dominált. Az utolsó négy percet 10-2-re hozta a címvédő. A 83-58-as végeredményt Bálint Réka duplája és Yvonne Turner büntetője alakította ki. Az egyik fél második sikeréig tartó párharc hétfőn Szekszárdon folytatódik.