Technikusi oklevelét Budapesten, a felső-ipariskolában szerezte meg. Tanulmányainak befejezése után a Schlick-gyár tűzoltóegységének tagja lett, majd csatlakozott a fővárosi önkéntes tűzoltók szervezetéhez. 1914-től a fővárosi hivatásos tűzoltóság műszaki tisztje, majd főtisztje volt.
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2F0a%2Fd1%2Fszilvaykornel_rqo0.jpg)
https://pereputty.blog.hu/
Mint feltaláló, Szilvay Kornél 39 találmányára kapott szabadalmi oltalmat. Az első szabadalma 1914-ben egy villamos hálózatról működtethető gépjármű indítókészülék volt, amelyet a fővárosi önkéntes tűzoltóság által rendszerbe állított Magirus gyártmányú gépjárműfecskendőnél alkalmaztak. Tűzoltói pályafutása során több ezer oltást vezetett, amelyek közül kiemelkedik a budapesti Szent István-bazilika kupolatüzének vízkármentes oltása 1947-ben.
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2Fe3%2F61%2Fkep-szikortal-1_s_0g.gif)
http://www.feltalaloink.hu/
Szilvay Kornél legismertebb találmánya a róla elnevezett szárazoltógép, amely a zárt tüzeket az égés folyamatát megakasztó anyagok (oltógáz, porok stb.) felhasználásával oltja, és ezzel a tűzoltásnál fellépő vízkárokat elkerüli. A szabadalmi bejelentést 1928-ban nyújtotta be. Találmánya szerint az oltóanyag a korábbiakkal ellentétben víz helyett por vagy hab is lehetett. Eljárása világszerte elterjedt.
Forrás: Wikipédia
Borítókép: Egyetemes oltógép a párizsi világkiállításon
Forrás: https://pereputty.blog.hu/