| 2022. július. 15. | 2 perc olvasás

Az 5. helyért játszhat a magyar válogatott az U20-as Európa-bajnokságon

A Sopronban zajló U20-as Európa-bajnokságon a magyar válogatott 82-66-ra legyőzte Szerbiát. Szombaton az 5. helyért Portugáliával mérkőznek a mieink.

Fotó: FIBA.Basketball

Boros Julcsi négy pontja vezette fel az összecsapást. Ezt követően ugyan 5-4-re fordítottak a szerbek, de a folytatásban 10-5-nél újra a magyar válogatott volt lépéselőnyben. Hasonló forgatókönyv szerint alakult a folytatás is. 11-11-nél ismét egyenlítettek a szerbek, majd innen 18-11-re elszakadtak a magyar lányok. 10 perc játékot követően pedig 21-16-ra vezettünk. Az első szakaszban Boros Julcsi egymaga 11 pontot szerzett. A második negyed első pontját még a szerbek jegyezték, de 21-18 után 13-2-es futással állva hagyta riválisát a magyar együttes. Ezen futás alkalmával Dombai Réka, Dúl Terka, Madár Eszter és Telegdy Zsófia felelt a pontokért.

A szerb válogatott nem adta fel egy pillanatra sem: 34-20 után tőlük láthattunk egy 10-2-es futást, amivel 36-30-ra szépítettek. Dombai Réka törte meg a kisebb kosárcsendet, majd Keita Aya büntetőivel 40-30-nál ismét 10 pont választotta el a feleket. A félidő utolsó fél percében 40-34-re szépített Szerbia, de összességében a magabiztos vezetés nem forgott veszélyben. A második negyedben a szerzett pontokat tekintve Dombai Réka dominált, egymaga 9 egységig jutott ekkor. Csapatszinten a 35 kísérletből 15 lett sikeres és már hat szerzett labdája volt válogatottunknak. A harmadik negyedet Krasovec Lili büntetői és Dombai Réka öt pontja indította, amivel 47-36-ra léptünk el. Erre egy triplával válaszolt riválisunk, majd volt egy szerzett labdájuk és indításuk is, így 47-41-nél Cziczás László időt kért.

A magyar csapat az előbbiekben kiemelt hat pontnál közelebb nem engedte riválisát. Amikor Boros Julcsi triplája célt ért, a harmadik szakasz közepén már ismét kétszámjegyű előnnyel 52-41-re mentünk. A különbség 8-10 pont környékén állandósult. Sőt Dombai Réka újabb hárompontosa 61-48-ra módosította az eredményt a negyed végére. A záró szakasz elején egy triplával még szépített Szerbia. Innen viszont 68-54-re szakadtak el a magyar lányok, majd az utolsó öt percbe fordulva már 72-57-re mentünk. Nem volt kérdés a győztes kiléte. Végül minden játékos kapott lehetőséget a bizonyításra. Magabiztosan tartotta kézben a meccset válogatottunk. A lefújás pillanatára alakult ki a legnagyobb különbség.