| 2022. május. 3. | 2 perc olvasás

Baba-mama napok Sopronban

Sokrétű és izgalmas előadásokat, bemutatókat kínál három napon keresztül anyukáknak és kisbabáiknak a hagyományos baba-mama napok rendezvénysorozata a Liszt -központ népmesepontján. A programot a Soproni Szociális Intézmény védőnői szervezték.

Anyukák babáikkal együtt élvezhetik a 12. alkalommal megszervezett soproni baba-mama napokat, amelyek legfőbb célja: hasznos ismeretek nyújtása az anyukák számára, illetve közös élmények megélése. A program elsősorban azokat a szülőket célozza meg, akiknek a gyermeke a 0-3 éves korosztályba tartozik. Az idei kínálat igazán széleskörű.

 - Két év kihagyás után idén újra megrendeztük a baba-mama napokat. A rendezvénysorozat a területi védőnők szervezésében valósult meg. Az édesanyákat, a nagyszülőket és az édesapákat is szeretettel várjuk a programokra. A résztvevők az előadók által praktikus tanácsokkal és hasznos ismeretekkel gazdagodnak a mindennapi gyermekneveléssel és a problémák korai felismerésével kapcsolatban. Többek között szó esik a csecsemők fejlődéséről, a természetes gyógymódokról, az elsősegélyről, a korai beszédfejlődés elindításáról, és a korai fejlesztés lehetőségeiről – mondta Jakabné Vanyó Henrietta, csoportvezető iskolai védőnő.

fotó: Griechisch Tamás

A város nevében Csiszár Szabolcs alpolgármester köszöntötte az anyukákat és babáikat. Mint kifejtette: nagyon hasznos programsorozatnak tartja a baba-mama napokat.

 

Sopron egy családbarát város. Az Egészséges Városok Szövetségének az ajánlásával, valamint a soproni védőnők szervezésében valósul meg a a baba-mama napok programsorozat. A kisgyermekes anyukák gyakorlati tapasztalatokat szerezhetnek és hasznos elméleti ismereteket is elsajátíthatnak. A védőnők a jövő nemzedékét nevelik, ezért köszönetet kell mondanunk az áldozatos és odaadó munkájukért

– hangsúlyozta Csiszár Szabolcs.

fotó: Griechisch Tamás

A kedd délelőtti első előadás egy fontos témát járt körül: a gyermekkori elsősegélynyújtás témakörét.

 - Fontosnak tartom, hogy a szülők fontos információkat kapjanak a balesetek megelőzéséről, illetve hogy baj esetén milyen lépéseket kell tenniük mentők kiérkezéséig – Törökné Geröly Mónika védőnő.

fotó: Griechisch Tamás

Anyukákat és babáikat szerdán és csütörtökön délelőtt is tartalmas programok várják a Liszt Központ népmesepontján. Szerdán délelőtt egy kenguru-mocorgó baba-mama foglalkozáson is részt vehetnek.

Kattintson egy képre a galériánk megtekintéséhez!

Legnépszerűbb cikkek