| 2024. március. 10. | 3 perc olvasás

Brooks Jelena utolsó másodperces találatával a Sopron legyőzte a Szekszárdot

A Tippmix Női NB I. A 16. fordulójának rangadóján a Sopron Basket Brooks Jelena utolsó másodpercekben szerzett duplájával 60-58-ra múlta felül a TARR KSC Szekszárdot.

A két csapat február végén rendkívül magas hőfokú találkozót vívott a Magyar Kupa negyeddöntőjében. Akkor 12 ponttal nyert a Sopron Basket Szekszárdon, de azon a meccsen a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia, majd múlt héten Pécsett Yvonne Turner esett ki a címvédő keretéből. Beatrice Mompremier és Brooks Jelena találataival a Sopron került előnybe az összecsapás elején. Egészen pontosan 11-2-re léptek el a hazaiak.

Az egyetlen szekszárdi találat az első percekben Boros Julcsi nevéhez fűződött. A vendégek kosárcsendjét öt perc játék után Horváth Bernadett triplája törte meg. Válaszul azonban soproni oldalon Papp Dia is feliratkozott a pontszerzők listájára. Úgy nézett ki, hogy 7-8 egység környékén állandósulhat a differencia. Az első szakaszt Alexandra Stanacev találata zárta, így szépített 18-12-re a Szekszárd. A második etap elején fordult a kocka. Ezúttal a Sopron torpant meg támadásban és a KSC tudott új lendületet venni.

fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket

Másfél perc után időt kért Gáspár Dávid, de végül közel öt percig nem találtak be a tanítványai és ez idő alatt 21-18-ra fordított a KSC. Ez összességében 11-0-s futás volt. Ebben a futásban Mányoky Réka triplát értékesített, de Jacinta Monroe, Boros Julcsi és Miklós Melinda is betalált. Brooks Jelena büntetője törte meg a soproniak rossz sorozatát. 21-21 után azonban 28-21-re ismét megugrott a Szekszárd, mely akkor támadásban több opciót tudott alkalmazni riválisánál. Eközben az első mezőnykosár a második negyedben továbbra is váratott magára hazai részről.

Brooks Jelena és Beatrice Mompremier jó érzékkel harcolt ki büntetőket, míg végül az utolsó percben Varga Alíz triplája hozta el az első soproni mezőnykosarat. Ezzel 30-29-re szépített a címvédő. Jacinta Monroe büntetője zárta a félidőt, így 20 perc után 31-29 állt az eredményjelzőn. A harmadik szakasz elején Böröndy Vivi és Varga Alíz révén gyorsan fordított a Sopron, mely így 10-0-s futásban volt. Ahogy azonban a Szekszárd a másodikban, úgy a harmadik negyedben a Sopron sem tudta a nagy futásából magához ragadni a döntő momentumot.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok. A játék küzdő jellege dominált – érzékletes sajtós fordulattal élve. Kathryn Westbeld tripláival 41-37-nél és 46-42-nél volt egy-egy megugrása a KSC-nek. Az elsőre Brooks Jelena és Sitku Zsuzsi, a másodikra Beatrice Mompremier és Papp Dia felelt. Végül 46-46-ról futottak neki az utolsó 10 percnek a csapatok. Kathryn Westbeld büntetője jelentette az első pontot, de erre öt soproni pont érkezett válaszul. Zseljko Djokics 51-48-nál időt kért, és Jacinta Monroe ezt követően gyorsan betalált. Fordítani azonban nem tudott a Szekszárd.

Ettől függetlenül 53-50-nél Gáspár Dávid is eligazítást tartott tanítványainak. Óriási sakkozás ment a pálya szélén, de a pályán is keményen küzdöttek a lányok. A Westbeld-Stanacev kettős 54-53-as előnyhöz juttatta a KSC-t. Erre Papp Dia felelt triplával, majd Westbeld 56-56-nál egyenlített. Az utolsó percben Brooks Jelena duplájával a Sopron került előnybe, de négy másodperccel a vége előtt Jacinta Monroe büntetőkkel 58-58-ra alakította az eredményt. Egy támadása maradt a győzelemért a Sopronnak és Brooks Jelana találatával végül behúzta a győzelmet a házigazda.