| 2019. április. 22. | 1 perc olvasás

Döntőben a Sopron Basket!

A Sopron Basket jutott elsőként a bajnoki döntőbe, miután a hazai győzelem után idegenben is magabiztosan legyőzte a Zalaegerszeget.

A mérkőzésen már az első negyedben tetemes előnyt szerzett a Sopron, a ZTE pedig próbált kapaszkodni. Jobban játszottak a zalaiak, mint az első meccsen. A harmadik játékrészt megint megnyomták Roberto Iniguez lányai, így kétség sem férhetett ahhoz, hogy a Crvendakics és Dupree vezette soproniak második meccsüket is behúzzák a ZTE ellen. Szépen helyt állt a ZTE, de az utolsó negyedben még tovább nyílt az olló.

ZTE NKK - Sopron Basket 62-90

A bajnoki döntő április 26-án, pénteken rajtol. Az ellenfél a Miskolc-Győr párharc győztese lesz, amely kedden este dől el. A párharc állása a másik ágon 1-1.

Roberto Iniguez: Egy jól küzdő Zalaegerszeget győztünk le, akik megérdemelték, hogy a bronzéremért játszhassanak.

Aleksandra Crvendakic: Nagyon jól játszott az első félidőben a Zalaegerszeg, kihasználta a védekezési hibáinkat, melyeket igyekeztünk kijavítani a szünet után. Gratulálok nekik, jól küzdöttek a párharc során. Nekünk pedig irány a döntő!