A koncert előtt Hartyányi Judit, a Magyar Kodály Társaság társelnöke és a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetségének elnökségi tagja mondott köszöntőt.
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2F7f%2F81%2F3_lvkh.jpg)
fotó: Leczovics Zsolt
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2Fcc%2F23%2F4_m2fo.jpg)
fotó: Leczovics Zsolt
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2F76%2F5d%2F6_e8vh.jpg)
fotó: Leczovics Zsolt
Szerinte fantasztikus ajándék Kodály a magyaroknak és a világnak, hiszen az ő munkái nélkül kevesebben énekelnének ma a világban. Kodály zeneszerzőként az egyházi zene, a versmegzenésítések és a népdalfeldolgozások terén is maradandót alkotott, de Bartókkal népdalokat gyűjtött, zenepedagógusként pedig új alapokra helyezte a zeneoktatást.
2017-ben Kodály Zoltánra emlékezik a világ: születése 135. és halála 50. évfordulóján világszerte koncerteket és előadásokat szerveznek a zeneszerző-zenepedagógus iránti tiszteletadás jeléül.
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2Fb2%2Fa4%2F7_ml_5.jpg)
fotó: Leczovics Zsolt
A soproni koncerten Kodály lírai, szakrális és népzenei munkásságából merített a Kocsis-Holper Zoltán vezette Kórus Spontánusz. Felcsendült mások mellett a kórusok körében közkedvelt Szép könyörgés, ami Balassi Bálint versére született, és a 121. genfi zsoltár szövegére komponált Téged az Úr megőrizzen című mű is.
A kórusmuzsikát Nezvald Anett hegedű- és Horváth Ábel zongorajátéka egészítette ki: a két művész Kodály hangszeres munkásságából mutatott be darabokat. A kórushoz ez alkalommal egykori kórustagok és más soproni együttesek tagjai is csatlakoztak: a Mátrai képek című népdalfeldolgozást közösen adták elő.
A pénteki emlékhangversenyhez szakmai program is kapcsolódott: a kórus és karnagya Avizó! címmel négy napos kurzust szervezett, melyre kórusvezetőket vártak. A program résztvevői Kocsis-Holper Zoltán irányítása és a kórustagok visszajelzései segítségével tökéletesíthették karnagyi tudásukat Sopronban.