| 1 perc olvasás

Fertőhomokon figyelték meg a legtöbb baglyot a térségben

Január végén ismételten felmérték Győr-Moson-Sopron megye telelő bagoly csapatait az MME Soproni Helyi Csoportjának tagjaival közösen. A tavalyi 1347 példányos rekordot is sikerült túlszárnyalni plusz 500 példánnyal. A felmért települések nagysága nem változott nagyságrendekkel.

A januári, átlagnak megfelelő téli időjárás, főként a Kelet-Európában még keményebb tél nagy valószínűséggel nagyobb bagoly csapatok érkezését hozta térségünkbe.cA top 10 településbe 50 példányszám alatt nem igazán lehetett bekerülni. Idén a Rábaközben ismételten mezei pocok gradáció van, ez is indokolhatja a baglyok nagyobb arányú jelenléte.

A Mosoni síkon 2, a Hanságban 36 réti fülesbagoly került szem elé január és február fordulóján, természetes közegben, nem erdei fülesbaglyokkal közös csapatban.

A felmérés eredménye:

  • 1886 erdei fülesbagoly
  • 38 réti fülesbagoly
  • 6 kuvik
  • 3 macskabagoly
  • 1 gyöngybagoly
  • 91 felmért település
  • 49 résztvevő

A top 10 településbe 50 példányszám alatt nem igazán lehetett bekerülni.

  1. Gönyű 199
  2. Szany 99
  3. Csorna 85
  4. Fertőhomok 55
  5. Egyed 55
  6. Győr 51
  7. Fehértó 50
  8. Acsalag 50
  9. Dör 50
  10. Bágyogszovát 49

Fotók: Barna Viktor, Pitó Andor, Vigné Priznicz Tünde 

Legnépszerűbb cikkek