Az ingatlanban egy új gázkazán és egy átfolyós vízmelegítő is volt, azonban egyik készülék sem üzemelt, amikor az amerikai konyhában elhelyezett érzékelő hangosan jelzett. A fertőszentmiklósi önkéntes és a kapuvári hivatásos tűzoltók zárt ablakok mellett elindították a fűtőberendezéseket és a gázszolgáltatót is a helyszínre kérték, azonban sem ő sem pedig a tűzoltó egységek nem tudták kimutatni a mérgező gáz jelenlétét. A szén-monoxid érzékelőt ezután visszatették az eredeti helyére és többször is a működéshez szükséges elemek hibáját jelezte.
Fontos, hogy ezeknek a készülékeknek szavatossági idejük van, amelyet a gyártó feltüntet a csomagoláson, ez azonban nem jelenti azt, hogy ezen időtartamon belül nincs dolgunk a készülékkel. A szavatossági időn túl a működéshez szükséges elemek időnkénti cseréjéről se feledkezzenek meg!
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2FK%25C3%2596Z%25C3%2589RDEK%25C5%25B0%2520GRAFIK%25C3%2581K%2Fkatv%25C3%25A9d%2520police%2F2023.01.17_tuzoltosag_tom_5298.jpg)