- Azokat a kutatásokat vettük elő, amik általában már több mint tíz éve folynak a nemzeti parkban – ismertette Takács Gábor, a Rence társszerkesztője ismerteti a tudományos sorozat második kötetét. A munka kilenc nagyobb terjedelmű kéziratot tartalmaz, melyek a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság működési területén folyó, természetvédelmi célú kutatások eredményeiből merítenek.
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2F61%2Fc2%2Fz2_458z.jpg)
Fotó: Leczovics Zsolt
- Ezeknek a kutatásoknak mi nagy jelentőséget tulajdonítunk, hiszen ezek alapozzák meg a természetvédelmi munkát – mondta Pellinger Attila, a kötetsorozat másik szerkesztője, aki a munkát egyaránt ajánlja a természetvédelem iránt érdeklődőknek, és azoknak a gazdáknak is, akik munkájuk során érintenek védett élőhelyeket. A publikációkból hasznos információkat lehet meríteni a védett állat- és növényfajokkal kapcsolatban is.
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2F46%2F20%2Fz3_4pr9.jpg)
Fotó: Leczovics Zsolt
Dr. Ambrus András kötete a vizek ragadozóinak, a szitakötőknek világába repíti az olvasót. A kötet szerteágazó tudásanyaga alapos kutatás során fogant meg, így sok új információt is tartogat olvasója számára. – Ennek a könyvnek a legnagyobb erőssége az elterjedési térkép, amely az elmúlt ötven év faunisztikai előfordulási adataiból áll össze – tudtuk meg a szerzőtől, aki hozzáfűzte: eme térkép alapján el lehet dönteni azt, hogy hol terjed el országos szinten egy szitakötő – és ez lárvákat, valamint a imágókat egyaránt számba veszi.
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Fimport%2F80%2F96%2Fz1-hbof_h1fv.jpg)
Fotó: Leczovics Zsolt
A kötet a Herman Ottó Nonprofit Kft. és a Magyar Természettudományi Múzeum közös kiadásában jelent meg.