| 2025. január. 15. | 1 perc olvasás

Holnaptól már csak az Ügyfélkapu+ szolgáltatást lehet használni

A mai nap az utolsó, hogy a régi Ügyfélkapuba be tudunk lépni, holnaptól már csak az Ügyfélkapu+ szolgáltatást lehet használni.

  •  2025. január 16-tól nem lehet már belépni a régi Ügyfélkapura felhasználónév és jelszó párosítással. Helyette az Ügyfélkapu+-ra kell regisztrálni.
  •  Az Ügyfélkapu+ ugyanaz, mint a sima Ügyfélkapu, a különbség mindössze annyi, hogy az Ügyfélkapu+ lehetővé teszi a kétfaktoros azonosítást. Ez azt jelenti, hogy már nem lesz elég a felhasználónév és a jelszó, mert szükség lesz még egy biztonsági kódra is a belépéshez. Ez a kód minden belépés alkalmával más lesz, és meghatározott ideig lesz csak érvényes (mint például a bankoknál a belépési kód).
  • A kódhoz szükségünk lesz egy „authenticator” , azaz hitelesítő alkalmazásra, amit a telefonunkra vagy a számítógépünkre kell telepíteni.

Forrás: PromontorTV

Borítókép: kemma.hu

Legnépszerűbb cikkek