| 2021. március. 3. | 1 perc olvasás

Hosszabbításban, Borisov hárompontosával nyert az SKC

Hosszabbításban, 85-83-ra nyert hazai pályán szerda este a Sopron KC az OSE Lions ellen, így az SKC újabb lépést tett a nyolc közé jutásért a hazai bajnokságban.

A negyedik negyed végén 77-77 volt az eredmény. A klub beszámolója szerint a hosszabbítás elején ugyan öt pontos hátrányba került a csapat az Oroszlány ellen, de még időben “kapcsoltak” a srácok, és Milos Borisovnak a szűk fél perccel a hosszabbítás letelte előtt dobott hármasával visszavágtak.

A negyedek eredményei: 21-20, 17-20, 24-20, 15-17, 8-6

Kostas Flevarakis vezetőedző értékelése szerint tudták, hogy ez a mérkőzés nehezebb lesz, mint amilyeneket mostanában idegenben nyertek. „Mindig nehéz olyan atletikus csapatok ellen játszani, mint az OSE, és ez most sem volt másképp. Pontosan azt kaptuk, amire számítottunk. Gyorsan kellett visszarendeződnünk védekezésben, mert labdaszerzésekből azonnal támadtak, és próbáltak üres dobóhelyzeteket kialakítani, vagy faultokat kiharcolni. Készültünk rá, hogy a lepattanózásnak fontos szerepe lesz, ennek ellenére tizenhat támadó lepattanót engedtünk nekik. Örülök, hogy sok kulcsjátékosunk jól teljesített a problémái ellenére. Nagy intenzitású mérkőzést nyertünk meg, ezért gratulálok a játékosaimnak, mert szívüket-lelküket beletették, főleg a hosszabbításban. Végig hittünk magunkban, és egy óriási győzelmet értünk el” – zárta Kostas Flevarakis.