| 2019. október. 24. | 1 perc olvasás

Jó úton a soproni BMX

2013 óta idén először rendezte meg a BMX Cross szakág a Magyar Kupa sorozatot. A megmérettetés két futamát Sopronban rendezték még október elején.

Az első futam Gencsapátiban, a második Veszprémben, a harmadik és a negyedik megmérettetés pedig Sopronban valósult meg.

Fő célja a sportág népszerűsítése, illetve a sportágban tevékenykedő gyerekek hazai versenyeztetése volt. A kupasorozatnak rendkívül örültek az amatőr versenyzők, akik a jövő évben akár már versenyengedélyt is válthatnak. A magyar kupa összes induló létszáma idén 65 fő volt.

A jövő évi célok közé tartozik, hogy több fordulóra bővüljön a Magyar Kupa, melyben idén bevezetésre került a futóbringa futam is, illetve a 3-6 éves kategóriát amelyet szintén folytatni szeretne a szakág jövőre. A Magyar Kupa fő koordinátora Vincze Gergely volt, aki többek között a Sopron BMX Sportegyesület edzője is.