| 2 perc olvasás

Kigyúltak az ünnepi fények Sopronban

Fényárba borult Sopron: péntek este ünnepélyesen megnyitották az adventi vásárt a Várkerületen. Az eseményen a város karácsonyfájának fényeit is felkapcsolták. December 24-ig kulturális programokkal, ingyenes városnéző kisvonattal, fényfestéssel, valamint kézműves termékekkel is készülnek a szervezők.

Az adventi vásár megnyitóján dr. Farkas Ciprián polgármester osztotta meg ünnepi gondolatait a résztvevőkkel. Kiemelte: négy héten át lesznek adventi programok. Hozzátette: "Ebben az ünnepi időszakban nagyon bízunk benne, hogy nemcsak az utcák és terek öltöznek ünneplőbe, hanem a lelkek is".

Fotó: Horváth Ádám Bence 

A rendezvényen dr. Csiszár Szabolcs alpolgármester és dr. Barcza Attila országgyűlési képviselő is részt vett.

Fotó: Horváth Ádám Bence 

Az eseményen egy különleges vendéggel is készültek a szervezők, hiszen maga a lappföldi Mikulás, Joulupukki is ellátogatott a Mária-szoborhoz.

Fotó: Horváth Ádám Bence 
Az adventi vásár december 24-ig lesz látogatható, az általános napi nyitvatartás 15 és 21 óra között lesz (a Fő téren péntektől vasárnapig, míg a Várkerületen a hét minden napján). Az adventi hétvégéken a Fő tér és a Várkerület ünnepi fényfestése teszi színesebbé a belváros adventi hangulatát, amit péntektől vasárnapig 16 és 21 óra között csodálhatnak meg.
Fotó: Horváth Ádám Bence 

Idén is folytatódnak az ingyenes adventi koncertek és hangversenyek a Nagyboldogasszony-bencés templomban. Minden adventi szombat és vasárnap 16:00 és 18:30 között lesznek kulturális programok. A Fő téren lesz a betlehem, valamint innen indulnak majd az ingyenes városnéző kisvonatok is, amellyel hangulatos, nagyjából 20 perces időtartamú utazás tehető a kivilágított belvárosban.

Fotó: Lendvai Bence 

A Fő téren kapott helyet az adventi koszorú, amelyen vasárnaponként 18 órakor lobban majd fel az ünnepi láng (az egyetlen kivétel a harmadik alkalom lesz, december 14-én a hűség napján a gyertyagyújtás 17 órakor kezdődik!). A vásár területén több mint 25 szolgáltató várja az érdeklődőket. A Mária-szobornál a jó hangulatú beszélgetéseket fűtött, fedett sátor is segíti majd.

Fotó: Lendvai Bence 
Fotó: Lendvai Bence 
Fotó: Lendvai Bence

 

Kattintson egy képre a galériánk megtekintéséhez!

Legnépszerűbb cikkek