| 2021. április. 17. | 1 perc olvasás

Kikapott a Sopron a rájátszás első párharcában

Kikapott a Soproni Kosárlabda Club a férfi kosárlabda NB1 rájátszásának első találkozóján a Szolnoki Olaj otthonában. Az eredmény: 89-81.

A negyedek eredményei: 32-29, 20-23, 18-20, 19-9

Kostas Flevarakis és legénysége az alapszakaszgyőztes, a Magyar Kupában bronzérmet szerző Szolnoki Olajbányász otthonában lépett pályára szombat este.  A két csapat között a párharc a szabályok értelmében három győzelemig tart.

Az SKC oldalának beszámolója szerint hamar nagy hátrányba került a Sopron Szolnokon, de később sikerült rendezni a sorokat. Már az első félidőben átvették a vezetést és a szünet után is gyakran volt náluk az előny. A végjátékban azonban a szolnokiak voltak a pontosabbak, talán az ütött vissza, hogy korábban nagy hátrányból kellett felállni. Az biztos, hogy ahogy a bajnoki alapszakaszban, ezúttal is sikerült alaposan megnehezíteni a Szolnok dolgát. A párharc kedden Sopronban folytatódik.

Borítókép: korábbi felvétel, fotó: sakc.hu/Wölfinger Béla