| 2022. május. 22. | 2 perc olvasás

Kiütéses győzelemmel vezet 2-0-ra az Alba

A 2. negyed közepéig tudta tartani a lépést az Albával a Sopron KC, a playoff párharc második mérkőzésén. A végeredmény 87-72 lett.

Lukács egy szerzett labda utáni zsákolásával indult a mérkőzés, ráadásul a fiatal játékos egy büntetőt is dobahtott. Kisvártatva Fakuade állhatott a vonal mögé, aki a másodikat értékesítette, majd Vojvoda is hozzátett kettőt (6-0). Több, mint három percet kellett várni az első soproni kosárra, Montgomery szerezte egy szép sarkazás után, majd Fazekas betörése ért célt (6-4). Innen megint a fehérváriak tudták jobban felpörgetni a ritmust, és Vojvoda vezérletével futottak is egy 8-0-ás periódust, ezzel pedig a tíz is meglett közte (14-4). Mack közelijével szépített az SKC és Fordnak is összejött egy 2+1-es akció, igaz, a ráadást kihagyta (14-8). Myers állt bele egy hármasba, visszajöttek egy labdányi különbségre a vendégek, de a negyed hajráját a fehérváriak zárták jobban, ráadásul Vojvoda utolsó másodperces triplája is beesett. 19-13.

Lukács ziccere csorgott be a második etap elején, Montgomery két büntetővel válaszolt (21-15). Smith zsákolt egy nagyot, ám utána technikai hibát kapott. Ez sem lassította le a hazaiakat, akik jó csapatjátékkal fejezték be az akcióikat, időt kért Kosztasz Flevarakisz (25-16). Hiába kezdett feljavulni a soproniak támadójátéka, mindenre jött a reakció a fehérváriaktól, így ezekben a percekben tíz pont körül mozgott a differencia (31-21). Fazekas hármasával folytatódott a mérkőzés, de előbb Lukács, majd Omenaka zsákolt nagyot, Ford és Myers büntetőivel viszont így is tízen belül tudott maradni a Sopron (35-27). Pongó és Omenaka összjátéka megint bejött a hazaiaknak, újra időt kellett kérnie Kosztasz Flevarakisznek (38-27). Remek ritmusba került a Fehérvár, gyors kosarakkal, látványos játékkal és jó védekezéssel léptek el egyre jobban az ellenfelüktől, így jócskán ki is nyílt az olló a nagyszünetre. 50-33.

A fordulás után közel másfél percet kellett várni az első kosárra, Fakuade szerezte zsákolásból, Myers gyorsan válaszolni tudott. Továbbra is jól járt a labda a hazaiaknál, míg a vendégeknél inkább egyéni akciók után születtek a kosarak, ezt jól jelzi az ekkor 14-2-es gólpassz-mutató. Vojvoda harcolt ki egy sportszerűtlen hibát, ezzel pedig elérte a húszat is a különbség (55-35). Továbbra sem talált fogást a hazaiakon a Sopron, 62-38-nál jött a vendég időkérés. Sok idő nem telt el, de már volt, hogy a harmincat is átlépte a különbség, kezdett eldőlni a találkozó még úgy is, hogy kicsit kozmetikázni tudott az SKC. 76-52.

A záró felvonás elején sem tudott közelebb férkőzni a Sopron, két perc elteltével nem tudtak kosarat szerezni a vendégek, így időt két Kosztasz Flevarakisz (78-52). Nem sokkal később megint elérte a harmincat a differencia, innen pedig már nem volt visszaút az SKC-nak. Az Alba Fehérvár végig vezetve aratott kiütéses győzelmet, ezzel pedig ellépett 2-0-ra a párharcban. 87-72.

A párharc állása: 2-0 az Alba Fehérvár javára.