| 2022. április. 25. | 1 perc olvasás

Kiválóan szerepeltek a soproni bringások

A Delta MTB Sopron négy tagja a Zselic Maratonon vett részt, ami a hegyikerékpárosok 2022. évi országos bajnoksága is volt egyben. A verseny napján nem lehetett panasz az időjárásra, de a heves esőzések nehézzé tették a terepet.

Rövid táv (32 km)
U15 3. Nagy L. Bátor 1:57:25
U19 1. Balogh Dávid 1:58:25
Közép táv (64 km)
Master1 3. Honti Péter 3:50:15
Master2 3. Landi Zoltán 3:43:58

Süle Róbert az ausztriai Mörbisch Marathonon állt rajthoz, de előző nap az időfutamon is kipróbálta magát a profikat felsorakoztató mezőnyben. Szombaton kategóriájában a 9. helyen végzett, míg a vasárnapi 125 km-es távon végig az élmezőnyben haladva, 2 óra 58 perces idővel ért célba. Eredményével kvalifikálta magát az olaszországi UCI Grand Fondo Világbajnokságra!

A fiatal versenyzők is megmutatták magukat ezen a versenyen , Mórocz Barnabás az időfutamon 2. helyen végzett, másnap a maratonon pedig kiváló idővel 3:04:12 nem talált legyőzőre a 19 év alattiaknál. Ugyanebben a kategóriában Tamási Bulcsú Tonúzóban, első komolyabb versenyén, mindent kiadva magából, az előkelő 4. helyen végzett.

Molnár Ágoston Debrecenben, az Országúti Diákolimpián egyéni időfutamon nagy fölénnyel utasított mindenkit maga mögé. Igy ő állhatott a dobogó legfelső fokára.

Fotók: Süle Róbert, Molnár Balázs, Móroczné Fábián Eszter, Balogh Judit

Kattintson egy képre a galériánk megtekintéséhez!