Közel 120 fő részvételével zajlott a fraknói gyalogtúra
A Perkovátz-Ház Baráti Köre idén 23. alkalommal szervezte meg a népszerű gyalogtúrát, amelyen ez alkalommal is három különböző túraútvonal közül választhattak az érdeklődők. A 20–30 kilométeres túra után a résztvevők szombat délután Brennbergbányára érkeztek meg.
A hagyományos túra idén is sok résztvevőt vonzott, akik a természetjárás és a közösségi élmény miatt csatlakoztak az eseményhez. Perkovátz Tamás, a fraknói gyalogtúra szervezője elmondta:
Szülőföldünk az első világháborút követően két részre szakadt. Az egyik része Ausztriában van, a másik része Magyarországon. Ez a túra szimbolikusan összeköti a két területet.
A túra végén a résztvevőket közös vendéglátással fogadták.
Fotó: Horváth Ádám Bence
A beérkező túrázókat dr. Farkas Ciprián polgármester is köszöntötte, aki hangsúlyozta:
Ezt a szokást őseink kezdték el, és a mostani soproniak is tovább őrzik. Fontos, hogy hagyományainkat átörökítsük az utókor számára, mert az ilyen közösségek őrzik meg a soproniságtudatot.
A fraknói túrát 2004 óta rendszeresen megtartják, amely egyrészt a madarak és fák napjához kapcsolódik, másrészt egy egykori soproni vármegyei hagyományt elevenít fel. Ennek részeként az ősök évente a fraknói vár fölött magasodó, Szent Rozáliának szentelt kápolnához zarándokoltak imádkozni, kérve a szentet, hogy óvja meg őket.