Túl későn hajrázott a Körmend.

Soproni KC - Egis Körmend 86-80 (22-21, 20-18, 21-15, 23-26)
Bajnokság, 8. forduló
Sopron, NOVOMATIC Aréna
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Minár László Balázs, Szilágyi Bálint (Páli dr. Kálmán)
Sopron: Joseph 15, Jones 22/3, Valerio-Bodon 10/6, Barnett 18/3, J. Durham 3. Csere: Csendes -, Sitku -, Supola -, Shine 7/3, Molnár M. 11/3.
Körmend: Chambers 8, Parrish 10, Kiss M. 1, Moore 26/15, Cakarun 5. Csere: Balogh M. -, Omenaka 8, Doktor P. 6/6, Ferencz 10/9, Takács 6.

Jones kettesével indult a mérkőzés, egy támadólepattanó után Moore harcolt ki egy faultot, de csak egy büntetőt dobott be. Cakarun szerezte az első körmendi mezőnykosarat, Barnett a mérkőzés első tripláját (5-3). A túloldalon Moore talált be távolról, majd megtette ezt Ferencz is. Barnett középtávoli dobásával zárkózott a Sopron, de Chambers szépen tört be két pontért. Valerio egy labdaszerzés után zsákolt, de Ferencz megint hibátlanul célzott a triplavonal mögül (9-14). Joseph dobhatott három büntetőt, melyből kettő esett be, Ferencz már a harmadik hármasát süllyesztette el az első negyedben. Molnár gyors négy pontjával és Jones ziccerével kiegyenlítettek a hazaiak, Kocsi Tamás így időt is kért (17-17). A játékmegszakítás után Omenaka zsákolt Takács gólpasszából, egy hazai támadólepattanó után Shine dobott egy hármast. Omeneka dolgozott megint eredményesen a festékből, Shine két büntetőt is bedobott. A negyed így egypontos soproni előnnyel zárult. 22-21

Shine kosara kezdte meg a második negyedet, Takács válaszolt. Ismét a Körmend fiatalja köszönt be, Barnett használt ki két büntetőt. Parrish üresen maradt és be is dobta a középtávolit, Durham egy büntetővel egyenlített. Parrish második kísérlete is sikeres volt, Barnett büntetőjével egyre feljött a Sopron, de négy perc után mindössze egy sikeres kísérlettel állt a csapat, Moore triplája után jött is az időkérés (28-32). Durham játszotta magát tisztára a palánk alatt, Parrish ugyanígy a túloldalon, az ő faultja után Joseph egy büntetőt dobott be, Cakarunt faultolta Jones a horvát játékos támadólepattanója után, aki nem hibázta el egyik büntetőkísérletét sem (31-36). Ismét ő állhatott a vonalra, ez alkalommal azonban egyet elrontott a két dobásból, egy technikai után Ferencz dobott egy büntetőt, majd Molnár és Barnett hozta fel három pontra a hazaiakat. Kiss módosította a különbséget négyre, Barnett csökkentette ezt a felére. Joseph egalizált előbb, majd a vezetést is átvette csapatának, büntetője pedig lezárta a félidőt, így hárompontos előnnyel mehetett nagyszünetre a Sopron. 42-39

Parrish indította meg a második félidőt, Jones büntetőivel és Barnett közeliével lépett el a Sopron. Molnár és Moore váltott kosarat, Jones révén a hazaiak átlépték az ötvenet. A két csapat borzalmasan kezdett: az első 17 mezőnydobásból négy dobás esett be. Valerio triplájával először 10-re nőtt a két csapat közti differencia, s ugyan egy pillanatra benézett kétszámjegy alá a Körmend, Valerio azonnal bevert egy triplát. Parrish közelijére Jones dobott rá két büntetőt. Moore maradt üresen a palánk alatt, Supola gólpasszát Jones váltotta három pontra. Omenaka támadólepattanót tett vissza, Jones kosarával ért véget a negyed. 63-54

A záróetap Moore-kosárral indult, Joseph passzából Valerio dobott egy kettest. Takács révén 7-re jött fel a Körmend, és mivel Josph csak egy büntetőt dobott be, Omeneka kosarával tovább csökkent a differencia. Barnett és Jones tett érte, hogy levegőhöz jusson a Sopron, majd Moore villant újra gyors öt ponttal, Jones két büntetőjére pedig Doktor dobott egy hármast. Jones értékesített egy nehéz dobást faulttal együtt, Moore fontos kosárral hozta vissza -5-re a vendégeket. Az utolsó két percre Joseph kosarával érkeztünk meg, Barnett büntetőivel pedig, úgy tűnt, eldől a mérkőzés, Doktor és Moore triplájával és Chambers duplájával négyre jött fel az utolsó percben a Körmend. A Sopron viszont nem szórakozta el a végét, így behúzta a mérkőzést. 86-80