A doborjáni Liszt-Könyvtár (Franz Liszt- Platz 1.) ad helyet a rendezvénynek, aminek célja, hogy a felsőpulyai (Oberpullendorf) Franz Liszt Gimnáziumból, valamint a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnáziumból érkező összesen húsz diák megismerkedhessen az egyesült, erős, demokratikus, jogállami és az emberi jogokat szem előtt tartó Európa eszményével.
Európának a felvilágosodástól kezdődő történelmének rövid bemutatása után nemcsak a mai európai államok jogállami helyzetével foglalkozik a fórum, hanem az Európát fenyegető jövőbeli kihívásokkal is, beleértve Oroszország Ukrajna elleni háborúját is. A résztvevő diákok a szellemi műhelymunka során saját elképzeléseiket és ötleteiket is előadják a jövő politikai, társadalmi és jogi "játékszabályai" szerint.
Nem maradhat ki a fórum témái közül a közös európai kulturális örökség sem, amely nagyban meghatározza az itt élők identitását. Ennek egyik központi eleme Liszt Ferenc munkássága, akinek zenéje számos filozófiai és kulturális témakört érintett, mindezt a különféle európai komponálási stílusokkal vegyítve.
Ezért a diákok helyben előadott zenei példákon keresztül nyerhetnek majd betekintést a mester alkotási folyamatainak titkaiba, illetve olyan műveinek keletkezéstörténetébe, mint például a Magyar Rapszódiák.
A június 8-án, 9.30 órakor kezdődő rendezvényt dr. Farkas Ciprián és dr. Markus Landauer soproni és doborjáni polgármesterek nyitják meg. A fórum koordinátora Hannes Tretter professzor, a Bécsi Egyetem Állam- és Igazgatási Jog Intézetének emberi jogi szakértője.
Fotó: lisz-haus.at