Feketerigóra is gyűrű került a kedd reggeli programon. A madarak a számukra ártalmatlan jelölést követően visszarepültek a fák közé. A madárgyűrűzés a vadon élő madarak egyedi jelölésének egyik legrégebben és leggyakrabban alkalmazott módszere. Már több mint száz éve zajlik Magyarországon.
– mondta Győrig Előd, az MME Soproni Helyi Csoportjának tagja.
A programot a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Ifjúsági Tagozatának és Soproni Helyi Csoportjának, valamint a Kaán Károly Ökoklubnak a közös szervezésében tartották meg.
A Kaán Károly Ökoklub a Soproni Egyetem Erdőmérnöki Karán működő hallgatói klub, amely 1986 óta fogja össze a kar azon hallgatóit, akik szeretnék valamilyen formában kiegészíteni az egyetemi tanulmányaikat, illetve szeretnének tevékenyen részt venni a hazai tudományos életben, illetve a gyakorlati természet- és környezetvédelemben.
– tudtuk meg Zsiga Andrástól, a klub elnökétől.
A tavalyi madárgyűrűzés iránt is nagy volt az érdeklődés, több mint 70-en fordultak meg a programon. Az eseményre a hallgatók mellett érdeklődő csoportok és családok is jelentkeztek. A gyűrűzés sokszor eredményes, hiszen a botanikus kert jó madárélőhelynek számít. Sok madarat első ránézésre felismertek a jelenlévők, és azt is megtanulhatták, milyen jelekből lehet következtetni egy madár korára és nemére.