| 2023. szeptember. 23. | 1 perc olvasás

Magabiztos győzelmet aratott a SERCO UNI Győr a Sopron Basket ellen

Szombaton a SERCO UNI Győr a címvédő Sopron Basketet fogadta felkészülési mérkőzésen. A találkozót Cziczás László csapata 95-57-re magabiztosan nyerte.

A találkozót a hazai győri együttes kezdte jobban. Az első percek után 6–5-re még a Sopron vezetett, ám egy 10–0-ás rohammal ellépett Cziczás László alakulata. Ekkor vendég időkérés következett. Visszatérve a győriek folytatták a pontszerzést, majd a Sopron legújabb szerzeménye, Jovana Jevtovic törte meg a soproni gólcsendet. A Győr lendületét azonban ez sem törte meg, a különbség fokozatosan nőtt, a második negyed elején pedig már 38–10-re vezetett a hazai gárda. Gáspár Dávid ismét időt kért. Azonban ezután is Cziczás Lászlóék domináltak, a 16. percben 42–12 volt a javukra, majd a nagyszünetben más 51–25-re vezetett a Győr.

A második félidőben már jóval kiegyenlítettebb lett a játék, a győriek előnye ezúttal nem nőtt olyan mértékben, ám a 27. percben így is 30 ponttal vezettek (69–39). Ezután a harmadik negyed hajráját ismét egy kicsit megint megnyomta a hazai gárda, majd 73–39-nél újból időt kért a Sopron. A záró felvonás előtt 77–39-re ment a SERCO UNI Győr. Az utolsó tíz perc elején kicsit faragott hátrányából a Sopron Basket (80–46), s nagyjából erre a különbségre álltak be a csapatok, ám a 37. percben azért mégis elérte a 40 pontot a differencia. A vége 95–57-es győri győzelem lett.

Borítókép: Sopron Basket