| 2019. február. 3. | 2 perc olvasás

Magabiztosan nyerte a Sopron a rangadót

A második negyedben leblokkolt a Szekszárd.

A mérkőzés előtt Sopron Megyei Jogú Város képviseletében Farkas Ciprián tanácsnok  köszöntötte hazánk 2018 Év Női Kosárlabda Játékosát, Fegyverneky Zsófiát illetve csapatát, akik a múlt heti 30. Sportgálán a győri bajnoki miatt nem tudtak jelen lenni az ünnepélyes gálán

Tóth Zsombor

Szép számú közönség előtt igazi rangadó hangulatban dobták fel a labdát. A címvédőnél Fegyverneky Zsófia kihagyni kényszerült a találkozót, míg a kimaradó légiós Amanda Zahui volt. A KSC Szekszárdnál Erica McCall melegített a társaival, de nem tudta vállalni a játékot. Yvonne Turner triplája vezette fel a csatát, az első perceket azonban még pontszegény játék jellemezte. Ezt követően a házigazda kapta el a fonalat és 11-0-ra ellépett. Szekszárdi oldalról az első találatot Abby Bishop hárompontosa jelentette. Az első szakaszban a soproni előny 6-10 pont között mozgott. A 20-14-ről induló második negyed eleje hozta el a döntést: 14-0-s futással a címvédő állva hagyta kihívóját. Ezen futás során már az ötödik sikeres távoli dobását is elkönyvelhette Roberto Iniguez gárdája, miközben védekezésben is extrát nyújtott. Gyakorlatilag nem engedett dobóhelyzetet ellenfelének a Sopron. Ráadásul hét eladott labdába kényszerítette bele riválisát. A 37-18-as félidő alkalmával a statisztika reális képet festett a meccsről. A Sopron 30 mezőnykísérletéből 14 sikeres lett. A lepattanókat tekintve pedig 23-17-re vezetett a címvédő. A harmadik negyedben stabilan 20 egység felett állt be a differencia a felek között. A játékrész végén már 60-37 állt az eredményjelzőn. Yvonne Turner játékát külön is kell emelni, aki 30 perc után úgy járt 18 pontnál, hogy a 9 mezőnykísérletéből 7 sikeres volt. Eközben csapatszinten a Sopron már ekkor 16 gólpassznál járt, miközben a KSC mindössze 6-nál. A záró szakaszban már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A különbség a 30 pontot is átlépte. Úgy ért véget a mérkőzés, hogy mindkét szakmai stáb minden bevethető játékosának lehetőséget adott. Soproni oldalon mindenki be is talált ezen az estén. A 82-48-as siker alkalmával a címvédő legeredményesebbje a 20 pontos Yvonne Turner lett. A Szekszárd gárdájában Abby Bishop jutott 19 egységig.