| 2021. február. 18. | 2 perc olvasás

Magabiztos soproni siker Szekszárdon

A tabella harmadik helyezettjének otthonába látogatott a Sopron Basket az alapszakasz 19. fordulójában, akik ellen magabiztos győzelmet arattak.

Az első percben 6-2-es előnyre tett szert a veretlenül listavezető soproni csapat Szekszárdon. Jelena Brooks és Gabby Williams találataira Sara Krnjic válaszolt ekkor. Az első negyed végig ebben a mederben haladt. Pár ponttal a Sopron járt előrébb, de a Szekszárd igyekezett a lépést tartani. Az utolsó két percbe fordulva Cyesha Goree triplája után 14-12-re felzárkóztak a hazaiak. Ezt követően ebben a szakaszban még egy találat született, mely Gabby Williams második triplája volt. A 17-12-ről induló második negyed elején Fegyverneky Zsófia és Tina Krajisnik 21-12-es előnyhöz juttatta a Sopront. A folytatásban Miklós Melinda távolról volt eredményes, majd Gabby Williams 2+1-es helyzetet értékesített.  A különbség 7-9 pont között állt be.

A csapatok januári mérkőzésén a Novomatic Arénában a második negyed döntött. Ezúttal is igyekezett ebben a szakaszban leszakítani riválisát Gáspár Dávid együttese. 24-17 után Megan Walker három sikeres távoli dobásával 33-17-re lépett el a Sopron. A hajrában szépített a Szekszárd, de így is 38-26 állt az eredményjelzőn 20 perc után. A hét triplát értékesítő soproniaknál Gabby Williams 12, Megan Walker 9 pontnál járt. A hazaiaknál a 12 pontos Cyesha Goree volt a legeredményesebb. A harmadik negyedben másfél percig egyik fél sem talált be. A kosárcsendet Gabby Williams és Megan Walker törte meg. Amikor pedig Jelena Brooks duplája is célt ért, már 49-26-ra ment a Sopron.

Képek forrása: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd