| 2022. február. 28. | 3 perc olvasás

Magyar találmány a virtuális erőmű

Tudtad, hogy a virtuális erőmű nem termel áramot és mégis milliárdos hasznot hoz? A Virtuális Erőmű Program (VEP) a dr. Molnár Ferenc szellemi tulajdonjogát képező „Prevenciós célú Virtuális Építő Program” (PVÉP) koncepción nyugszik.

A virtuális erőmű egy olyan magyar lelemény, felismerés, mely arra alapul, hogy értéket nemcsak energiafelhasználással, hanem energia- és erőforrás-megtakarítással is el lehet érni. Ez egy, a világon egyedülálló energiahatékonysági, takarékossági és zöld energetikai program.
Nem más, mint egy fenntartható és minden eddiginél nagyobb rezsicsökkentés magyar módra, és túlzás nélkül állíthatjuk, hogy az emberiség jövője múlhat rajta.

Molnár Ferenc (Székesfehérvár, 1979. január 26. –) magyar közgazdász (Wikipédia)

Molnár Ferenc PhD közgazdász, fenntarthatósági szakértő, üzletember, a Prevenciós célú Virtuális Építő Programok (PVÉP) ötletgazdája és jogtulajdonosa, a Singulab Inkubátorház Zrt., valamint több vállalkozás és nonprofit szervezet, illetve több innovatív startup tulajdonosa. Nevéhez köthető a Kelet-Közép Európa egyik legnagyobb, az Európai Bizottság által is díjazott zöldenergetikai programja, a Virtuális Erőmű Program felépítése és működtetése.

1979-ben született Székesfehérváron, négygyerekes család legidősebb gyermekeként. Nős, egy kisfiú édesapja. A család és a sport szeretete egész életét elkísérte, 18 évig igazolt labdarúgó volt. Szabadidejében szívesen ír és mesél, illetve előadást tart és tanít – elsősorban gyerekeket. Hívő katolikusként hisz az univerzalitásban, amely szerinte a keresztény teremtő erőben gyökerezik.

A Virtuális Erőmű Program mára Kelet-közép Európa legnagyobb zöld energetikai programjává nőtte ki magát. Több mint 9 ezer vállalat, 350 ezer diák és több száz önkormányzat, intézmény, valamint lakossági partner vett részt eddig a programban. Ennek köszönhetően a VEP 2020-ra a negyedik legnagyobb erőművé vált Magyarországon, 627 megawatt energiával, amit így nem kellett megtermelni és nem került felhasználásra. A program célja, hogy 2030-ra a Paksi Atomerőmű után Magyarország második legnagyobb erőműve virtuális legyen.

A VEP-et az Európai Bizottság a három legjobb uniós energiahatékonysági program közé választotta, 2019-ben pedig Áder János köztársasági elnök nemzetközi mintaprojektként a program globális kiterjesztését javasolta az ENSZ-nek.

A Virtuális Erőmű mintájára jött létre a Virtuális Hulladéklerakó Program 2019-ben, amely a hulladék termelésének megelőzését és a körkörös gazdaságot támogatja, valamint a Virtuális Egészség Központ (VEK), amely a betegség-megelőzést és az egészségmegőrzést tűzte zászlajára.

Szembesülve azzal, hogy a világon mindenütt egyre kevesebb a rendelkezésre álló természeti erőforrás, a termelők és a fogyasztók számára is az jelenti a legnagyobb kihívást, hogy kevesebből hozzanak létre többet.

https://virtualiseromu.hu/

Molnár Ferenc: „Isten tervez, mi végrehajtjuk. 2007-ben az én javaslatomra indult el, majd született meg Magyarország első Nemzeti Fenntarthatósági Stratégiája, melynek – Heltai László kollégámmal együtt – a fogalmazói is voltunk."

A Virtuális Erőmű Program (VEP) mint prevenciós program célja, hogy az energiahatékonysági és megújuló energia alapú jó gyakorlatok, projektek generálásával és megvalósítás-támogatásával elősegítse a hazai vállalati, intézményi, önkormányzati és lakossági szektor energetikai szükséglet-racionalizálását, illetve ezen keresztül a fenntarthatatlan, fosszilis bázisú energiatermelő rendszerek kiváltását és megszüntetését, ami a sikeresen megvalósított zöld energetikai projektek energiamegtakarításaiból helyettesít egy olyan erőművet, aminek sosem kell felépülnie.

Készül egy új, fiataloknak szóló frontális online és applikációra alapozott klímaplatform, amely egy mesterséges intelligenciával támogatott, a vidéki lakossági ingatlanok felújítását szakmailag és támogatás-szervezésben is segítő, egyszerű, egyablakos online program. Ez az Első Magyar Zöld Beruházás-szervező Integrátor modell segíti majd a lakosságot a legrezsicsökkentőbb", egyben a legolcsóbb felújítás megtervezésében és finanszírozás-, illetve kivitelezés-szervezésében.

 

Forrás: https://virtualiseromu.hu/

https://www.molnarferencphd.hu/

Wikipédia

Borítókép: https://tudomanyplaza.hu/

Legnépszerűbb cikkek