| 2017. július. 14. | 2 perc olvasás

Motokrossz-EB: Tarolt a peresztegi székhelyű HTS Team

Két arany, egy ezüst és egy hatodik helyezés a mérlege a motokrosszcsapatnak a hazai rendezésű EB-futamon.

A magyar motokrosszbajnok csapat nem lassít! Európa rangos nemzeti bajnokságai után az Európa-bajnokságon is letette névjegyét. A peresztegi székhelyű HTS Team négy versenyzővel indult a Kiskunlacházán megrendezett EB-viadalon, ahol két kategóriában is ők vihették el az aranyérmet.

Open: Szvoboda tarolt

Az EB legrangosabb kategóriája a motorteljesítmény-megkötés nélküli Open (nyílt) géposztály. Itt 16 éves kor felet indulhatnak a versenyzők bármilyen hengerűrtartalmú motorral. A kiskunlacházi viadal volt a 8 fordulós Európa-bajnokság befejező állomása.

Magyar versenyzők a korábbi 7 fordulóban nem vettek részt, viszont idehaza megmutatták, hogy van helyük Európa elitjében. A HTS Team két kiváló versenyzője uralta a királykategóriát. Szvoboda Bence a kvalifikációs futamot és mindkét fő futamot is magabiztos előnnyel nyerte csapattársa, Hugyecz Erik előtt. Varga Imre, a magyar alakulat 18 éves győri tehetsége a 6. helyezést érte el kisebb hengerűrtartalmú motorján élete első Európa-bajnoki viadalján.

85 köbcenti: Kovács hibátlan volt

A 14 éves Kovács Ádám Zsolt a HTS Team legfiatalabb tagja a maga 14 évével. Fiatal kora dacára már számos nemzetközi sikert begyűjtött a sportban, és klasszisához mérten motorozott Kiskunlacházán is. Minden edzést és futamot nyert - volt, amelyiket a mezőny végéről felzárkózva, volt, amelyiket rajt-cél győzelemmel. Ebben a kategóriában is kettős magyar győzelem született, Técsi László Márk lett a második a 12-14 évesek kiírt 85 köbcentis kategóriában. A bronzéremnek a görög Antonis Sagmalis örülhetett.