Különleges építészeti megoldásokról, valamint a városban megvalósult műemléki helyreállításokról is szó volt a Lábasházban megrendezett műemléki konferencián. Az eseményen a Színek és Rétegek - Műemléki helyreállítások Sopronban 2017-2023 című kiállítást is megtekinthették az érdeklődők.
A soproni templomok felújításának műemléki tapasztalatairól, a műemléki helyreállításokról és a restaurálások aktuális kérdéseiről is tartalmas előadásokat hallgathattak a konferencián az érdeklődők. Az eseményen művészettörténészek, belsőépítészek és faanyagvédelmi szakértők segítéségével ismerhették meg a mérnöki felújítások lépéseit a résztvevők.
Az eseményen dr. Farkas Ciprián is köszöntötte a résztvevőket. Sopron polgármestere kiemelte: a magyar kormány támogatásának köszönhetően az elmúlt években számos műemlék épület újult meg a városban, hiszen az épített örökségek fenntartása és megőrzése rendkívül fontos.
Sopron – Budapest után – az ország második műemlékekben leggazdagabb városa. A Modern Városok Programnak köszönhetően 25 belvárosi épület homlokzata, valamint a Lenck-villa és a Szent-Mihály templom is megújult. A város közösségének mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy ezeket a műemlékeket a lehető legjobb állapotban tudjuk átadni a jövő generációinak
- hangsúlyozta dr. Farkas Ciprián.
A rendezvényen dr. Tárkányi Sándor építész, helytörténész mutatta be a Színek és Rétegek - Műemléki helyreállítások Sopronban 2017-2023 című kiállítást.
Az elmúlt években számos műemlék épület újult meg Sopronban. A kiállítás során a Belvárosban található épületek mellett, a Lenck-villa és a Szent-Mihály templom történetével is megismerkedhetnek az érdeklődők
– mondta el dr. Tárkányi Sándor
A kiállítás november 3-tól 26-ig, hétfő kivételével minden nap 10 órától 18 óráig látogatható.