A rendezvény célja, hogy közelebb hozza egymáshoz a térség munkaadóit és munkavállalóit. A szervezők szerint bár Sopronban alacsony a munkanélküliség, mégis sokan keresnek stabil, helyi álláslehetőséget - különösen a közintézmények területén.
- fogalmazott Horváth Vilmos, a Soproni Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
A kiállító vállalkozások között többen is számítanak a jövőben bővülésre – ehhez pedig új munkaerőre lesz szükség. A rendezvényen külön tájékoztató hangzott el a Demján Sándor Tőkeprogramról is.
„A Demján Sándor Program a kis- és középvállalkozók számára teremt lehetőséget. Ilyenfajta pénzügyi forrás sosem állt rendelkezésre a kkv-k részére, ez gazdaságtörténelmileg is egy teljesen új kezdeményezés. Ennek során az MKIK Tőkealap-kezelő Zrt. kétszázmillió forintig tud biztosítani forrást, amit a vállalkozások hitelhez, pályázatokhoz önerőként is fel tudnak használni, így sokkal merészebb és komolyabb fejlesztéseket tudnak végrehajtani majd a vállalkozásaikban Ez várhatóan a termelékenységükön, jövedelmezőségükön is javít, amivel munkahelyeket is tudnak teremteni.
-nyilatkozta Magas Ádám, a Soproni Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke, aki szerint az MKIK által megerősödött vállalkozásoknak újabb és jobb munkaerőkre lesz szükségük, ezért is hívták életre ezt a rendezvényt.
A szervezők szerint a visszajelzések biztatóak, így jövőre is megszerveznék a kamarai állásbörzét, hogy még több fiatal és felnőtt találjon helyben lehetőséget a szakmai előrelépésre.
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2F20250521%2520%25C3%25A1ll%25C3%25A1sb%25C3%25B6rze%2FDSC09886.jpg)
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Ffiles%2F28%2F53%2Fdsc09883.jpg)
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Ffiles%2Fdc%2F51%2Fdsc09788.jpg)
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Ffiles%2Fea%2F78%2Fdsc09794.jpg)
/https%3A%2F%2Fadmin.sopronmedia.hu%2Fuploads%2Ffiles%2F11%2F92%2Fdsc09798.jpg)