| 2023. január. 7. | 3 perc olvasás

Nagy fordítás után, szoros meccsen nyert a Szolnok Sopronban

A tabella alapján a 15. forduló rangadójának mindenképp a Szolnok soproni vendégjátéka számított. Az Olaj a második helyről várta a fordulót 12-2-es mérleggel, míg az SKC a negyedikről, 10-4-es mutatóval. Elképesztő izgalmak között nyert az Olaj.

A mérkőzés Joseph floaterével indult, majd Durham dobta át Williamsont egy tempóval. Szubotics már 1 perc 14 másodperc után begyűjtött két faultot, Gasper Potocnik pedig időt kért, Barnett a szabálytalanságért megítélt két büntetőt bedobta. Gilszki maradt üresen kint, megszerezve a vendégek első pontjait, Supola nehéz fadeaway dobása után Juwan Durham zsákolt, Joseph alley-oopját Barnett húzta be (12-3). Valerio-Bodon a sarokból szórt be egy triplát, Joseph betörése után már 14 ponttal húzott el a Sopron, így az Olaj kénytelen volt kikérni második idejét is. A játékmegszakítás után Durham dobott középről egy középtávolit, Barnett fordulásból tett hozzá még kettőt a hazai előnyhöz. Juwan Durham ziccerével ez már 20 pont volt, majd hatpercnyi szolnoki kosárcsend után Jabril Durham tört be szépen, Joseph tripláját, Williamson dobta vissza (26-8). Molnár passza találta teljesen üresen Barnettet, aki hatalmasat zsákolt, Barnesnak egy közelivel sikerült feliratkozni az eredményjelzőre. A születésnapos Molnár dolgozott szépen a festékben, Jabril Durham törte fel a hazai védelmet egy ziccerrel. Barnes hármasával zárkózott a Szolnok, Barnett egy gyors indítást fejezett be zsákolással. 32-15

A második negyed kicsit lassabban indult, mint az első, Pongó szép passzcsel után vágta be a hármast, Molnár dobott egy horgot, a túloldalon azonban szabálytalansága ellenére is értékesítette a ziccert Griffin, a plusz egy azonban kimaradt. Joseph-floater után Csendes ellen fújtak sportszerűtlent, Pongó kettőből egy büntetőt dobott be, egy alapvonali bejátszás után Révész maradt teljesen üresen (36-23). Egy nagyszerűen lejátszott gyors indításból Pongó dobott egy ziccert – a gólpasszt Jabril Durham jegyezte -, Kosztasz Flevarakisz időt is kért. Rudner triplája révén - hosszú idő után - 10 alá is benézett az Olaj, a Sopron 7 és fél perc alatt összesen 4 pontot szerzett. Valerio-Bodon 2+1-e így kellett a hazaiaknak, mint egy falat kenyér, sőt Durham is bemutatott egy ilyen akciót, ezzel 14-re növelve a differenciát. Valerio-Bodon egy pontot a vonalon hagyott, Révész nehéz dobást értékesített fordulásból, az SKC fiatalja most tökéletesen célzott mindkét alkalommal. A félidőt Barnes dudaszós hármasa zárta, így a félidőre 12 pontos előnnyel vonulhatott a Sopron. 45-33

Barnett dobott elképesztően nehéz középtávolit, Williamson bejátszását Barnes váltotta két pontra, Barnes hármasával újra 10 alá került a Szolnok. Supola 2 másodperccel a támadóidő lejárta előtt dobott ziccert, Rudner hármassal válaszolt, Barnes befejezett egy gyors indítást, így már csak hat volt közte, a hazaiak ismét az időkérés mellett döntöttek (49-43). Williamson mindkét büntetőjét a helyére küldte, Rudner keze pedig nem hűlt ki, Juwan Durham sarkazott ki szépen egy ziccert, majd dobta át Szuboticsot. A Szolnok játéka megakadt, Valerio-Boden hármasa után Gasper Potocnik időt kért (56-50). Jabril Durham verte meg Csendest, Révész pöcizte vissza Szubotics rossz dobását, Barnes büntetőivel 0-0 után ismét döntetlent mutatott az eredményjelző. A harmadik negyedet Jospeh triplája zárta, így három pont megmaradt a hazai előnyből. 59-56

A záró etap Szubotics kosarával indult, Barnes triplájával pedig a mérkőzés folyamán először átvette az Olaj a vezetést, Szubotics labdaszerzése és ziccere után érkezett a hazai időkérés (59-63). Barnett pontjaival szakította meg a vendégfutást a Sopron, Valerio-Boden a sarokból volt eredményes, Barnes rögtön visszadobta a triplát. Szubotics szórt be egy nehéz tempót, Durham elképesztő gólpasszát Williamson tette fel a palánk alól (64-70). Joseph kosara nagyon kellett az SKC-nak, a túloldalon azoban faultolta Durhamet, aki mindkét büntetőt bedobta. Juwan Durham verte meg Szuboticsot, aki egy távoli triplával javított azonnal. Valerio-Boden saroktriplájával zárkózott 4-re a hazai gárda, majd a magyar fiatal egy visszalépős középtávolit is elsüllyesztett, így a szolnokiak időt kértek 1 perc 29 másodperccel a vége előtt (73-75). Durham döntő pillanatban lopott labdát Josephtől, ziccerével ismét 4 volt közte, Juwan Durham lépéshibája a Szolnok kezébe került a mérkőzés sorsa, viszont négyből három büntetőt elrontottak, így Joseph dobhatott kettőt a vonalról, viszont nem sikerült egyenlítenie, így a Szolnok behúzta a mérkőzést, amivel továbbra is tapadnak a Falcóra. 76-78